برگزاری رزمایش مشترك ارتش و سپاه در آینده ای نزدیك

هراس صهیونیستها از واکنش ایران

 ناظران و کارشناسان مسائل نظامی رژیم صهیونیستی ، تبعات حمله احتمالی به سایت های هسته ای ایران را هولناک ارزیابی کردند و به مسوولان این رژیم در این خصوص هشدار دادند.

به گزارش شبکه خبری العالم، گزارشگر کانال 10 تلویزیون رژیم اسرائیل در این باره گفت: پرواز با جنگنده اف 15 از تل آویو تا تهران دو ساعت و نیم بطول می انجامد در حالی که یک موشک بالستیک قادر است این مسافت را در عرض 10 دقیقه طی کند.

وی گفت: پیش بینی دقیق تبعات حمله به سایتهای هسته ای ایران دشوار است.

"تساحی هانگبی" رئیس سابق کمیسیون سیاستهای خارجی کنست (پارلمان) اسرائیل در این خصوص خاطرنشان کرد: ما از توانمندی و آمادگی ایران برای ضربه زدن به زیرساختهای دولت اسرائیل مطلع نیستیم. اطلاعاتی از این قبیل از حیطه تحقیقات نهادهای اطلاعات امنیتی اسرائیل فراتر است.

بر اساس سناریو های طراحی شده برای حمله به ایران، گفته می شود رژیم صهیونیستی با بکارگیری جنگنده های نیروی هوایی، هدف گرفتن سایتهای هسته ای ایران را در سر می پروراند.

یک کارشناس مسائل نظامی در بررسی توانمندیهای ایران در پاسخ به حملات اسرائیل گفت: ما نمی دانیم ذخایر موشکی ایران برای پاسخ دادن به حملات اسرائیل در چه حدی است و اطلاعات دقیقی در مورد برد موشکها و توانمندی ایران برای شلیک این موشکها در دست نیست.

سرتیپ "یتسحاق بن یسرائیل" رئیس سازمان هوا فضای اسرائیل در این خصوص افزود: بر اساس بررسیهای ما پس از حمله به سایتهای هسته ای ایران صدها موشک ایرانی به اسرائیل اصابت می کند.

وی گفت: ما با کشوری روبرو هستیم که قادر است آسیبهای بسیاری به اسرائیل وارد کند.

تذكر رهبری به وبلاگ‌نویسان و آسیب‌شناسی فعالیت‌های سایبری

تذكر رهبری به وبلاگ‌نویسان و آسیب‌شناسی فعالیت‌های سایبریاز بركات فتنه سال گذشته تبدیل فضای اینترنت از ابزاری صرفا ارتباطی به بستری فرهنگی بود. البته این مسئله پیش از این هم در میان جوانان ارزش‌گرا و ولایت‌محور وجود داشت كه فتنه سال گذشته به گسترش دامنه و فراگیری آن انجامید. آسیب شناسی، بازخوانی و توجه به عملكرد و فعالیت وبلاگ‌نویسان متعهد در فضای مجازی از ضروریات ارتقای این بستر فرهنگی است.

اقبال مثبت رویش‌های جدید انقلاب اسلامی به فضای سایبر البته بدون آسیب هم نبوده است تا جایی كه در دو مرحله، تذكر رهبر عزیز انقلاب را در پی داشت، البته تربیت دینی و ولایی فرزندان روح الله به گونه ای است كه حتی سیلی رهبر برایشان احلی من العسل است نسبت به صلوات دشمن؛ همان‌گونه كه حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: اگر با شمشیر بر بینى مؤمن بزنم كه دشمن من شود، با من دشمنى نخواهد كرد، و اگر تمام دنیا را به منافق ببخشم تا مرا دوست بدارد، دوست من نخواهد شد.

این مسأله فارغ از نگاه مچ‌گیرانه و انگشت اتهام‌زنی به این و آن، توجه به یك نكته مهم و مغفول را ضروری می‌سازد؛ بازخوانی عملكرد گذشته، آسیب‌شناسی راه طی شده و تدوین منشوری برای نحوه عملكرد افسران جنگ نرم در فضای سایبر.


لازم است بزرگان قوم و استخوان خرد كرده‌های این مسیر دور هم جمع شده و منشوری بر پایه قواعد اخلاقی، ولایی و اعتقادی برای جماعت كیبورد به دست تنظیم كنند تا دیگر بهانه به دست دشمن نداده و از همه مهم‌تر موجبات رنجش رهبر عزیزمان فراهم نشود.


این تذكر می‌تواند فصل جدیدی را در شكل‌گیری یك مطالبه و اقدام جدی برای تنظیم منشور، تعیین میزان و خط كشی برای سنجش عیار فعالیت‌های نیروهای حزب‌اللهی رقم بزند. البته كار جهادی دستورالعمل و بخش‌نامه بردار نیست، بازخوانی، آسیب سنجی و تنظیم قواعد و اصول، اتمام حجتی است كه راه را بر اشتباهات بعدی ناهموار، نقاط ضعف و قوت را مشخص و تاحدودی به انسجام فعالیت‌های سایبری امت حزب الله می‌انجامد، مضاف بر آنكه بهانه را از دست دشمن برای سوءاستفاده و مظلوم‌نمایی خواهد گرفت.

سیدحسن نصرالله:موشک‌های مقاومت برای بازدارندگی است


سپاه نیوز: دبیرکل حزب الله لبنان در مصاحبه تلویزیونی با روسیا الیوم گفت: موشک‌های مقاومت برای بازدارندگی است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سید"حسن نصرالله" در گفت‌وگو با "جولیان آسانژ" در برنامه "جهان فردا" در شبکه"روسیا الیوم" رژیم صهیونیستی را دولتی غیر قانونی دانست که بر اساس اشغالگری زمین های دیگران با زور پایه گذاری شده است.
او گفت:اسرائیلی ها همچنین جنایت های زیادی را انجام می دهند تا فلسطیی ها از جمله مسلمانان و مسیحیان را از خانه و کاشانه خود بیرون کنند، اما با این حال این حق همواره برای صاحب آن خواهد ماند، حتی اگر بیست سال از این اتفاق بگذرد، صرف قدرت داشتن نمی تواند مشروعیت اشغال سرزمین‌های دیگران را به کسی عطا کند. اگر من خانه شما را اشغال کنم، حتی اگر 50 سال در آن اقامت کنم، مالکیت آن برای من مشروعیت نخواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین ملک ملت فلسطین است، گفت که اگر بخواهیم میان ایدئولوژی قانون و اتفاقات سیاسی و میدانی مقایسه کنیم، باید بگوییم که یک راهکار وجود دارد، ما نمی خواهیم کسی را بکشیم یا به کسی ظلم کنیم؛ ما می خواهیم که حق به صاحبان آن بازگردانده شود، تنها راه حل در این زمینه تشکیل دولت واحد در سرزمین فلسطین است که مسلمانان ، یهود و مسیحیان در آن با امنیت و سادگی در دولتی دموکراتیک زندگی کنند.
نصرالله در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا بنا بر ادعاهای اسرائیل حزب الله به سوی مناطق مسکونی سرزمین های اشغالی موشک پرتاب می کند یا نه، گفت: در سالهای گذشته یعنی از سال 1948 و زمان موجودیت دولت اسرائیل در خاک فلسطین، نیروهای اسرائیلی همواره شهروندان لبنانی و شهرهای لبنان را هدف موشک باران خود قرار دادند.
سرلشکر صالحی:ناوهای آمریكایی یک هدف شیرین است

فرمانده کل ارتش در خصوص حضور ۲ ناو هواپیمابر آمریکا در آ‌بهای خلیج فارس، گفت: قبلا به آنها تذکر داد‌ه‌ایم که برخی مناطق برای ما مناطق تهدید در خلیج فارس محسوب می‌شوند که آنها هم به این اخطار توجه کردند.

امیر سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با فارس، در خصوص حضور 2 ناو هواپیمابر آمریکا در آبهای خلیج فارس گفت: الان دیگر حضور این ناوها یک ژست تبلیغاتی بیش نیست و ارزش نظامی ندارد.

وی ادامه داد: در یک مقایسه می‌بینیم حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در بعضی از کشورهای جنوبی خلیج فارس که پایگاه دارند قطعاً به مراتب تجهیزات و حضورشان بیش از چیزی است که در یک ناو چند صدمتری جمع شود.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: البته ما هم قبلاً به آنها تذکر داد‌ه‌ایم که برخی مناطق برای ما مناطق تهدید در خلیج فارس محسوب می‌شود که آنها نباید در آنجا بایستند و آنها هم به این اخطار توجه و آن را رعایت می‌کنند، اما عبور و مرور این ناوها برای خود آنها جز یک ژست تبلیغاتی، دستاورد دیگری ندارد و برای ما هم یک هدف شیرین است.

صالحی در ادامه به ارتش‌های کشورهای منطقه و اقداماتشان اشاره کرد و افزود: دلیل اینکه 29 فروردین روز ارتش نامگذاری شده این است که حضرت امام(ره) زمزمه ‌هایی که برای انحلال ارتش بود خنثی کردند و فرمان دادند که ارتش آمد و در خیابانها رژه رفت و این ارتش می‌تواند الگویی باشد برای ارتش‌های منطقه که اگر با ملتها و انقلاب خودشان همراهی کنند می‌توانند برای آنها یک مایه افتخار باشند.

فرمانده كل ارتش:اجازه نمی‌دهیم كسی به تمامیت ارضی ایران جسارت كند

فرمانده کل ارتش در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امورخارجه امارات درباره جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران گفت:در رابطه با تمامیت ارضی کشورمان به کسی اجازه نمی دهیم بخواهد جسارتی کند.

امیر سرلشکر عطاءالله صالحی در گفتگو با مهر درواکنش به اظهارات اخیر وزیر امورخارجه امارات درباره جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران گفت: در رابطه با تمایت ارضی کشورمان به کسی اجازه نمی دهیم بخواهد جسارتی کند.

فرمانده کل ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: آنهایی که با تحریک بیگانگان به اراضی جمهوری اسلامی ایران ان قلت دارند باید در اظهارات خود تجدید نظر جدی کنند.

امیر صالحی همچنین اظهارداشت: ما از سفر و بازدید ریاست محترم جمهوری از جزیره ابوموسی که جزو خاک میهن اسلامی خودمان است خوشحال بوده و افتخار می کنیم.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: ما به هیچ کس اجازه نمی دهیم که بخواهد درباره تمامیت ارضی کشورمان بحثی داشته باشد.

امیر سیاری:وزیر خارجه امارات عددی نیست که درباره جزایر سه‌گانه اظهار نظر کند

اجرای طرح ساخت سامانه جایگزین S300

سردار وحیدی در جمع خبرنگاران:


سپاه نیوز: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ساخت سامانه موشکی جایگزین S300 در دست انجام است که تا الان بخش‌هایی از کار انجام شده و نتایج خوبی بدست آمده که اطلاعات آن در سال جاری اعلام می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه رژه 29 فروردین‌ماه ارتش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت تولید S300 ایرانی گفت: ساخت سامانه موشکی جایگزین S300 دردست انجام است که تا الان بخش‌هایی از کار انجام شده و نتایج خوبی بدست آمده که اطلاعات آن در سال جاری اعلام می‌شود.
وزیر دفاع همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه امارات در مورد جزایر سه‌گانه ایران بویژه جزیره ابوموسی تاکید کرد:‌ این جزایر سه گانه جزو لاینفک سرزمین ایران است و هیچ تردیدی در آن وجود ندارد.
سردار وحیدی در پایان به رژه امروز ارتش اشاره کرد و اظهار داشت: این رژه نشان‌دهنده آمادگی نیروهای مسلح و بویژه ارتش است و به‌روز بودن تجهیزات و خودکفایی ما در عرصه دفاعی را نشان می‌دهد.

ارتش در اوج ‌اقتدار است

دکتر احمدی‌نژاد در رژه روز ارتش:

سپاه نیوز: رئیس جمهور با بیان اینکه ‌امروز علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌ها ارتش ایران در بالاترین درجه اقتدار است،‌ از آمادگی ایران برای تأمین امنیت خلیج فارس خبر داد.
به گزارش سپاه نیوز به نقل از فارس؛ محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، با تبریک فرا‌رسیدن این روز به تمام سربازان، افسران و فرماندهان نیروهای مسلح گفت: امروز روز برپایی انقلابی‌ترین و مؤمن‌ترین ارتش جهان است و من این روز را به تمام اعضای نیروهای مسلح تبریک گفته و یاد امام بزرگوار و همه شهیدان سرافراز جمهوری اسلامی به خصوص شهیدان ارتش جمهور اسلامی و نیروی زمینی سرافراز و همه جانبازان را گرامی می‌دارم.
وی افزود: عزیزان من پیشرفت و زندگی سعادتمندانه نیازمند امنیت پایدار بوده و امنیت نیز مستلزم اقتدار است و هم امنیت و هم اقتدار دستاورد نیروهای مسلح آزموده، شجاع و هوشمند است.
رئیس جمهور ادامه داد: امروز پیشرفت قله‌های رفیع و دستاوردهای متعالی جزو اهداف ملت ایران است و از همین رو بیش از هر زمان دیگری نیازمند امنیت پایدار است.
احمدی‌نژاد گفت: امنیت پایدار مستلزم حضور فعال همه نیروهای مسلح کار آمد و انقلابی است.
وی افزود: امروز ارتش عزیز و نیروهای مسلح در مسیر مستقیم الهی حرکت می‌کنند و در خدمت بالندگی ملت عزیز ایران هستند.
حضور وابستگان نظامی كشورهای خارجی مقیم ایران در مراسم روز ارتش


سپاه نیوز: وابستگان نظامی كشورهای خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران صبح امروز( سه شنبه) و دقایقی پیش به منظور بازدید از مراسم رژه روز ارتش وارد محل برگزاری این مراسم در جوار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) شدند.
به گزارش سپاه نیوز؛ وابستگان نظامی كشورهای مختلف از جمله جمهوری آذربایجان، اندونزی، چین، تركیه و برزیل در كنار سایر فرماندهان ارشد نیروهای مسلح حضور یافته اند و از نزدیك مراسم رژه نیروهای مسلح را نظاره گر خواهند بود.
خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان به همراه سایر شهروندان تهرانی برای مشاهده رژه نیروهای مسلح در جایگاه های ویژه خود مستقر شده اند.
مراسم رژه یگان های نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از زمینی، دریایی، هوایی و قرارگاه پدافند هوایی قرار است دقایقی دیگر با حضور دكتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری و فرماندهان عالیرتبه ارتش، سپاه و ستاد كل نیروهای مسلح آغاز شود.
پس از سخنرانی رییس جمهور قرار است مراسم رژه با عبور یگان های پرچم، گارد محافظ درفش جمهوری اسلامی ایران و یگان یادمان شهدای ارتش كه حامل تصاویری از چهره های شهدای شاخص و فرماندهان ارتش هستند از مقابل جایگاه آغاز شود.
29 فروردین ماه سالروز ارتش، روز تجلیل و تكریم از دلاور مردی ها و رشادت های نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است كه در سایه حمایت های بی دریغ امام راحل و رهبری فرمانده معظم كل قوا و به لطف حمایت های ملت ایران حضور خود را برای فداكاری در راه استقلال و حفظ تمامیت ارضی در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی كشور اعلام كرده و در این راه بیش از 48 هزار شهید تقدیم كرده اند.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic