بی بی سی؛ یک خودسوزی کار جمهوری اسلامی را تمام می کند

بی بی سی: «آنچه می تواند هر زمان این وضعیت بحرانی را به نفع مردم و آینده نسل های بعدی ایرانیان سوق دهد، همان جرقه‌ای است که از طریق محمد بوعزیزی در تونس زده شد و باعث و بانی بزرگترین تحولات صد سال اخیر در جهان عرب گشت.»

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت بی بی سی(bbcpersin) روز سه شنبه 30 خرداد(June 19) با تکرار ادعای مضحک الگوگیری بیداری اسلامی از فتنه 88 نوشت: «از آنجا که «بهار عربی» و پایان حکومت های دیکتاتوری در آفریقای شمالی با الهام از حرکت مردم ایران در پی انتخابات سال 1388 صورت گرفت، این سئوال مطرح است که آیا مردم ایران نیز در آینده ای نه چندان دور تجربه کشورهائی چون تونس و مصر و لیبی را به نوعی تکرار خواهند کرد تا سیستم موجود را در یک حرکت مردمی سرنگون سازند؟ این سئوال به جایی است که کارشناسان سیاسی و مدعیان نجات ایران از داشتن پاسخی قاطع به آن عاجز اند اما انصافا اینکه نمی شود پاسخ دقیقی به چنین سئوالی را در چنته داشت بهانه قابل قبولی برای ایرادگیری و یا بی اعتبار جلوه دادن این افراد نیست، زیرا هیچکس مجهز به آن جام‌جهان بین نیست که بتواند نقطه دقیق لبریز شدن صبر مردم و یا شروع آن جرقه‌ای که جامعه را به حرکت در می آورد،‌ از قبل پیش بینی کند.»
این سایت ادامه داد: «به طور مثال جرقه ای که که موجب آنچنان حریقی شد که اثراتش در جهان عرب منجر به تغییر نظام های موجود در تونس، مصر، لیبی و یمن شد و الگوی آن همچنان با حاکمیت در بحرین مشغول دست و پنجه نرم کردن است و در واقع بانی آن دگرگونی عظیمی شد که امروز موسوم به «بهار عربی» است، عملا با اقدام یک تونسی مستاصل بنام «محمد بوعزیزی» به جریان افتاد که به لحاظ ناامیدی کامل از اوضاع و احوال و آینده زندگی اش، دست به خودکشی با آتش زدن خود کرد. گرچه تردیدی وجود ندارد که این اقدام محرک اصلی جنبش اعتراضی مردم تونس علیه حکومت مستبد و فاسد پرزیدنت بن علی درآن کشور بود ولی سیاستمدار یا کارشناسی وجود ندارد که بتواند ادعا کند که می توانسته تاریخ آغاز این جرقه را از قبل پیش بینی کند. این جرقه با اقدام جسورانه محمد بوعزیزی براه افتاد و بهانه ای شد تا تمام شرایط نامناسب موجود در جامعه تونس همه دست به دست هم دهند تا در یک جنبش خودجوش مردمی نظام فاسد سرنگون شود و زمینه برای شرایط و آینده ای دیگر پی ریزی و مهیا گردد. حال اگر «محمد بوعزیزی» در آن تاریخ دست به چنین اقدامی نمی زد، مسیر تحولات بی شک عوض می شد و معلوم نبود که در چه تاریخ و به چه وسیله ای آن جرقه لازم پدیدار می شد تا خشم جامعه را به سوی آن تغییرات مورد نظر و اساسی هدایت کند.»
اوباما به علنی شدن حملات سایبری به ایران واکنش نشان داد

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری کاخ سفید به علنی شدن حملات سایبری به ایران واکنش نشان داد و پاسخ خبرنگاران را داد.

در این کنفرانس خبری و در ادامه پرسشهای مختلف خبرنگاران در زمینه های اقتصادی، یکی از خبرنگاران مسئله امنیت ملی را مطرح کرده و پرسید.. در خصوص علنی شدن اخبار محرمانه از جمله فهرست اسامی افرادی که از نظر دولت آمریکا باید به قتل برسند و یا دستورانی که شما در مورد حملات سایبری به برنامه هسته ای ایران صادر کرده اید، واکنش شما نسبت به علنی شدن این اخبار چیست؟

اوباما در پاسخ گفت: اولا باید بگویم نمی خواهم به جزئیات اینکه این اخبار محرمانه چه بوده اند اشاره ای کنم. اما باید بگویم مسائلی که مطرح کردید به امنیت ملی ما بر می گردد به دلایلی محرمانه اعلام می شوند. چراکه این اخبار حساس هستند و ممکن است جان افراد دخیل در آنها به خطر بیافتد. علنی شدن اینگونه اخبار باعث سخت تر شدن کار افراد درگیر در این امور و نیز سخت تر شدن کار من خواهد شد.به همین خاطر هم من هیچگاه از زمان آغاز ریاست جمهوری ام تاکنون چنین اقداماتی را برنتابیده ام. ما مکانیزم هایی را در دست داریم که اگر افراد دخیل در افشای اینگونه اخبار را شناسایی کنیم، عواقبی را برای آنها در نظر خواهیم گرفت. در برخی موارد این اعمال صورت کیفری به خود می گیرند و ما در مورد آنها دست به تحقیقات گسترده و کامل می زنیم. در نظر مقامات کاخ سفید، اینگونه اعمال، اشتباه و تهاجمی به حساب می آیند.

گفتنی است؛ بسیاری معتقدند درز این اطلاعات بر پایه تبلیغات انتخاباتی اوباما در آستانه انتخابات ماه نوامبر صورت گرفته است.

سه توصیه رهبری در اولین مواجهه با اینترنت

دبیرستاد حقوق بشر قوه‌قضایه عنوان كرد؛

محمد جواد لاریجانی در مراسم رونمایی از طرح‌ کلان شبکه گرید ملی محاسباتی با بیان این که اهمیت فناوری گرید همسنگ فناوری اینترنت است، به توصیه های مهم رهبر معظم انقلاب درباره این فناوری پرداخت. به نقل از ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (IPM)در مراسم رونمایی از طرح‌ کلان شبکه گرید (تورین) ملی محاسباتی و شبکه ملی فرهنگ که صبح امروز با حضور رییس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد اظهار داشت: ۲۰ سال پیش زمانی که اینترنت توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به ایران آمد اختلافی بین ما و وزیر مخابرات پیش آمد.
وی ادامه داد: آنها اعتقاد داشتند که این فناوری مانند فکس است. از این رو من نامه‌ای به مقام معظم رهبری در خصوص این فناوری و کاربردهای آن نوشتم. پس از دو هفته مقام معظم رهبری هر دوی ما را فرا خواندند و بر سه مطلب را تاکید کردند. ایشان فرمودند این صنعت بسیار جالب است و باید از همین حالا بر روی آن سرمایه‌گذاری شود. همچنین این فناوری باید برای جوانان بسیار جذاب باشد و لازم است میدان را برای آنها فراهم کنیم و در نهایت تاکید کردند این صنعت مانند سایر صنایع، آلودگی خاص خود را دارد که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.
لاریجانی در ادامه درباره تفاوت‌های گرید و اینترنت نیز گفت: اینترنت دارای کاربران عادی است اما گرید کاربرانی با حجم عظیمی از داده‌ها و عملیات را دارد که قصد ذخیره‌سازی اطلاعات و سپس دسترسی به آن را دارند.

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود: گرید، فناوری‌ای است که امکانات محاسباتی مختلف برای یک مجموعه دانشگاهی و یا چندین دانشگاه را فراهم می‌آورد تا بتوانند محاسبات عظیمی را انجام دهند.

لاریجانی با بیان این که در حال حاضر ۱۴ دانشگاه و مرکز علمی و پژوهشی در قالب گرید ملی به یکدیگر متصل هستند، گفت: یکی دیگر از کاربردهای گرید ملی استفاده از قدرت پردازش این شبکه در هواشناسی است. در حال حاضر تحلیل داده‌های هواشناسی به شش ساعت زمان نیاز دارد که با استفاده از فناوری گرید این زمان به ۳، ۵ تا ۱۰ دقیقه کاهش خواهد یافت.

رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی که مجری طرح گرید محاسباتی ملی است، خاطرنشان کرد: از فناوری گرید می توان در فعالیت بانک‌ها، بررسی زمین‌ لرزه‌ها به خصوص پس لرزه‌ها، حرکت‌های هوشمند مانند ‌هواپیماهای با خلبان و بدون خلبان، طراحی‌های ایرودینامیکی مانند هواپیما، موشک، زیردریایی و محاسباتی رصدی استفاده کرد.

لاریجانی ادامه داد: به عنوان مثال با استفاده از فناوری گرید می‌توان سنسورهایی را داخل زمین قرار داد و داده‌های دریافتی توسط این سنسور را پس از زلزله‌های بزرگ مورد تحلیل قرار داد.

وی با بیان این که یکی از اهداف راه‌اندازی طرح تورین محاسباتی ملی، استفاده از قدرت پردازش این طرح در محاسباتی رصدی است، گفت: رصدخانه‌ی ملی ایران یکی از طرح‌های با افتخار ایران محسوب می‌شود که در این دولت و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نتیجه رسیده و مراحل نهایی خود را طی می‌کند. در این راستا از رییس جمهور دعوت می‌کنیم که برای آغاز احداث ساختمان گنبد رصدخانه حضور یابند.

رییس پژوهشگاه‌ دانش‌های بنیادی خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری‌های گرید در محاسبات داخل ذرات یکی از کاربردهای این فناوری به طوری که در حال حاضر در آزمایشگاه بزرگ سرن که ایران هم در آن عضویت داشته و توانسته قطعاتی را برای آن بسازد از این فناوری استفاده می‌کند. البته، در حال حاضر محققان ایرانی با حضور در این آزمایشگاه بزرگ دنیا مدل استاندارد داخل ذرات را چک می‌کنند.

لاریجانی در پایان با بیان این که محورهای مهم فاز بعدی طرح تورین محاسباتی ملی به معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ارائه شده است،‌ گفت: گسترش اتصال سایر دانشگاه‌های کشور به تورین محاسباتی ملی و ایجاد کاربری آسان و استفاده غیر علمی از آن از محورهای فاز دوم این طرح کلان محسوب می‌شود.

درزمان سخنرانی لاریجانی با دستور رییس جمهور یک ماتریس هزار در هزار به صورت آن لاین توسط ابررایانه‌ امیرکبیر دانشگاه صنعتی امیرکبیر محاسبه شد.

مسخ‌شدگان دنیای مجازی

باورش نمی‌شود كه ساعت‌ها گذشته، اما هنوز در حال ورق زدن صفحات الكترونیكی فیس‌بوك است. انگار بی‌آن كه خواسته باشد وابسته این دنیای مجازی شده و اگر قبل از خواب سری به آن نزند حس نگرانی و كاستی دارد، این دانشجوی علوم ارتباطات می‌گوید، انگار فیس‌بوك در خونش نفوذ كرده، اما در عین حال ادامه این روند را نیز دوست ندارد؛ چرا كه معتقد است گاهی براحتی امكان تمركز روی كارها را از او می‌گیرد و ترس از ادامه این وضعیت منجر می‌شود تا ورود به این سایت را از سوی خودش تحریم كند.

اما دوباره به هر بهانه‌ای از این دنیای بی‌انتهای مجازی سر درمی‌آورد. او می‌داند اگر به هر دلیلی مدتی از این دنیای مجازی دور باشد بی‌شك اتفاقی نخواهد افتاد، اما وسوسه باز كردن صفحات این سایت و خواندن نظرات، مطالب دوستان و در جریان قرارگرفتن برخی اخبار، آنقدر حس كنجكاوی را بالا می‌برد كه تحریم‌های شخصی نیز غالبا برای او بی‌اثر است.

گاهی تصور می‌شود فیس‌بوك، جادویی دارد كه نمی‌توان از آن رهایی یافت و این مشكل ‌تنها برای این دانشجو نیست، بلكه حس مشتركی میان هزاران كاربر این شبكه اجتماعی مجازی است.

تحقیقات و آمار‌ها نشان داده است، فیس‌بوك به عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبكه اجتماعی مجازی این روزها روی دیگری از سكه را نشان داده است و مانند یك گوی پیشگو می‌تواند شما را بهتر از خودتان بشناسد و چیزهایی از شما بداند كه افشا نكرده‌اید.

فیس‌بوك می‌داند كه تابستان گذشته را چگونه سپری كرده‌اید و تابستان آینده را چگونه خواهید گذراند؟ و این می‌تواند آغاز نگرانی‌های تازه‌ای برای كاربران باشد.

فیس‌بوك به عنوان محبوب‌ترین شبكه اجتماعی مجازی بر مبنای به اشتراك گذاشتن داده‌ها شكل گرفته است، اما برخی از كاربران علاقه‌ای به اشتراك گذاشتن اطلاعات خصوصی خود ندارند و صفحه اطلاعات شخصی آنها مانند علایق، محل تحصیل، فعالیت‌های ورزشی و سیاسی سفید است.

این سكوت و رازداری خصوصیت اجتماعی برخی افراد است كه تنها به زمانی كه آنها از فیس‌بوك استفاده می‌كنند محدود نمی‌شود. این افراد حتی اگر عضو دیگر سایت‌های مشابه مانند توییتر هم باشند، اطلاعات زیادی به اشتراك نمی‌گذارند. بررسی‌ها نشان می‌دهد، بیش از نیمی از مردم دنیا از شبكه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌كنند، اما می‌خواهند اطلاعاتشان را كنترل كنند و با پرنكردن فرم‌ها و انجام تنظیمات خصوصی تلاش می‌كنند این وضعیت را تحت‌كنترل قرار دهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی:امنیت انرژی بهانه اشغالگری است

دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان با اشاره به سوء استفاده برخی قدرت ها از مقوله تامین امنیت انرژی در سطح جهانی اعلام كرد: متاسانفه این بحث به بهانه و سرپوشی برای اشغال كشورهای مستقل و مداخله در امور داخلی آنها تبدیل شده است.

سعید جلیلی امروز( جمعه) در نشست بین المللی امنیتی سن پترزبورگ افزود: در قرن حاضر شاهد هستیم كه به بهانه انرژی كشورهایی اشغال می شود، مداخلات نظامی در امور داخلی كشورهای مستقل صورت می گیرد و خون های بی گناهان بر زمین ریخته می شود.

وی اظهار داشت: در واقع می توان گفت كه امروزه در حقیقت مقوله امنیت انرژی خود موجب ناامنی در بسیاری از مناطق جهان شده است.

وی گفت: برداشتی كه از امنیت انرژی از نگاه مصرف كنندگان می شود و بر اساس آن تامین عرضه انرژی و نفت برای مصرف كشورهای صنعتی اولویت دارد، انجام هر اقدامی ولو غیر قانونی در این چارچوب مشروع جلوه داده می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان اضافه كرد: در حال حاضر كشورهایی كه دغدغه امنیت انرژی دارند نه تنها اهمیتی به دغدغه امنیت كشورهای دیگر و نظام بین الملل نمی دهند، بلكه با نگاه یكجانبه گرایانه، تامین منافع و امنیت انرژی خود را در ناامنی سایرین می پندارند.

وی از ترور دانشمندان هسته ای كشورمان به عنوان یكی از مصادیق نظریه ناامن كردن كشورهای دیگر به قیمت تامین امنیت انرژی خود توسط كشورهای سلطه گر یاد كرد و ادامه داد: ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران، حادثه تلخ و آموزنده ای بود كه توسط ایادی رژیم صهیونیستی انجام شد.

جلیلی گفت: رژیم صهیونیستی در ادامه رویكردهای غیرانسانی و اهداف نامشروعش پس از اشغال سرزمین فلسطین و آواره و بی خانمان كردن میلیون ها فلسطینی از كاشانه شان و ترورهای دولتی رسمی و غیررسمی، با هدف سد كردن مسیر پیشرفت ملت ایران به ترور دانشمندان ما اقدام كرد، غافل از اینكه این حوادث اراده دانشمندان ما را در مسیر پیمودن مسیر ترقی استوارتر خواهد كرد .

عرضه تبلت ایرانی تا پایان خردادماه

مدیرعامل شرکت تولیدکننده اولین تبلت ایرانی گفت: تبلت «دیمو» با جدیدترین فناوری روز دنیا در کشور تا پایان خرداد ماه تولید و عرضه می شوند.

رضا مریداوی گفت: تبلت های «دیمو» اولین تبلت های ایرانی در سطح کشور خواهند بود که با بهره گیری از سرمایه ایرانی و کار ایرانی تا پایان ماه جاری عرضه می شوند.

وی افزود: جدیدترین تبلت های ایرانی «دیمو» با برخورداری از فناوری روز دنیا در دو سایز هفت اینچی و 9.7 اینچی روانه بازار دیجیتال کشور می شوند.
 
این تولید کننده با اشاره به نامگذاری سال جاری مبنی بر «تولید ملی و سرمایه ایرانی»، گفت: این شرکت با تمام توان به تولید تبلت های ملی در کشور می پردازد و امیداواریم با این نامگذاری معضلات تولیدکنندگان کاهش یابد.
 
مریداوی با اشاره به قیمت های نهایی تبلت های ایرانی گفت: بزودی ارزان ترین تبلت ایرانی با قیمت 350 هزار تومان و گران ترین آن با قمیت 600 هزار تومان در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت

سکوت در برابر ندای «أین عمار» ناشی از عدم شناخت جریان‌هاست

نماینده ولی فقیه در سپاه:

سپاه نیوز: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: زمانی که مقام معظم رهبری ندای «أین عمار» سر می‌دهد و کسانی سکوت می‌کنند، نشاندهنده عدم شناخت جریان‌های صحیح توسط آنهاست.

به گزارش سپاه نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در کنگره ملی حضرت زینب(س) که در سالن قدس مجتمع آموزش عالی فقه امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: تاریخ آینه تمام نمایی از نقش آفرینی مثبت و منفی زنان است.
وی افزود: نخستین مسئله در این زمینه، مسئولیت مشترک زنان و مردان در قبال خداوند، انبیا، حکومت، جامعه، خانواده و فرزندان محسوب می‌شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به وظایف مشترک زنان و مردان گفت: از جمله واقعیت‌های تاریخی، تأثیرگذاری مثبت یا منفی زنان بر روی مردان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: سومین نکته حائز اهمیت در این میان، تأثیرپذیری زنان است زیرا در بسیاری از حوادث تاریخی، تأثیر‌های مثبت یا منفی وقایع بر روی زنان دیده می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی ایران، نقش منفی و مثبت تأثیرپذیری زنان دیده می‌شود، بیان داشت: شهید مطهری نیز به نقش عظیم زنان در رسالت انبیای الهی اشاره کرده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: قرآن کریم نیز به نقش‌های مختلف زنان در طول تاریخ اشاره می‌کند ضمن اینکه تأثیرگذاری زنان حتی در دربار قاجاریه نیز وجود دارد.
وی با اشاره به حکم تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی ابراز کرد: قدرت مرجعیت ناشی از تبعیت مردم از حکم آنهاست به طوری که حتی همسر ناصرالدین شاه نیز از دستور وی مبنی بر تهیه قلیان خودداری کرده و حکم الله را به فرمان او ترجیح می‌دهد.

فرمانده معظم كل قوا در سالروز حماسه فتح خرمشهر:

عزت و اقتدار روزافزون ملت ایران نتیجه پایداری و ایستادگی در مسیر بیعت الهی است
سپاه نیوز: رهبر معظم انقلاب عزت و اقتدار روزافزون ملت ایران را نتیجه پایداری و ایستادگی در مسیر بیعت الهی دانستند و تاکید کردند: ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حركت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد.
به گزارش سپاه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، همزمان با اولین روز از ماه رجب و سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر(ع) و همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
فرمانده کل قوا در ابتدای ورود به دانشگاه امام حسین(ع)، با حضور در مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این مراسم، عزت و اقتدار روزافزون ملت ایران را نتیجه پایداری و ایستادگی در مسیر بیعت الهی دانستند و تأكید كردند: ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حركت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد و جبهه ظلم و استكبار و زورگویی برخلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و اضمحلال است.
ایشان با تأكید بر اینكه ملت ایران به آینده امیدوار است و افق آینده به او لبخند می زند، افزودند: جوانان سرافراز كه كشور متعلق به آنان است باید مسیر پیشگامی ملت ایران را روزافزون ادامه دهد تا تعالی امت اسلامی تحقق یابد.
رهبر انقلاب اسلامی مسیر حركت به سمت قله های سعادت را به بركت مجاهدت نسل گذشته هموار خواندند و خاطرنشان كردند: البته هموار بودن مسیر به معنای نبود سختی و زحمت نیست بلكه ادامه مسیر همچنان نیازمند پایداری و استقامت است.
فرمانده كل قوا همچنین با تجلیل از پایداری نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و بسیج در بیعت الهی تأكید كردند: نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس تجربه های ماندگاری از خود بر جای گذاشتند كه باید همواره از آنها استفاده شود و چراغ راه آینده باشد.
در این مراسم سردار سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارائه گزارشی از آمادگی های نیروهای چهارگانه سپاه و سازمان بسیج و ارتقاء سطح توانمندیهای آنها در چارچوب دکترین دفاعی نظام اسلامی، به برنامه های آموزشی سپاه در قالب نظام جامع تربیت و آموزش اشاره کرد.
دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از برنامه های علمی، آموزشی و رزمی این دانشگاه ارائه کرد.
در این مراسم همچنین جمعی از فرماندهان، اساتید، دانشجویان، ایثارگران و خانواده های شهدای سپاه هدایای خود را از دست رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت كردند و نمایندگان دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.
در ادامه طرح میدانی «نَحنُ عمار» بوسیله دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) اجرا شد. اجرای تمرینات رزمی بخش دیگری از برنامه های دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) بود. در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

دکترین دفاعی ایران بر مبنای تهدیدات فرامنطقه‌ای تعریف شده است

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic