سید حسن نصرالله:سوریه تکیه‌گاه مقاومت است

طرح های غافلگیرکننده حزب الله برای اسرائیل
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: صهیونیست ها همچنان از شکست جنگ سی و سه روز شوکه هستند.توطئه‌های بسیاری برای لبنان و سوریه تدارک دیده شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت ششمین سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با گذشت شش سال هنوز هم در شوک شکست جنگ 33 روزه است،‌ سوریه را حامی و تکیه گاه بزرگ مقاومت دانست.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی دیشب خود که در مراسمی به مناسبت ششمین سالروز پیروزی جنگ 33 روزه ایراد کرد، در آغاز سخنان خود گفت که در این سخنان علاوه بر وقایع اتفاق افتاده در جنگ 33 روزه درباره شکست بی‌سابقه اسرائیل و دستاورد مقاومت صحبت خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: بخشی از سخنانم را به اتفاقات سوریه اختصاص خواهم و در مورد اوضاع لبنان بعد از جنگ 33 روزه نیز صحبت خواهم کرد.

اسرائیل همچنان در شوک شکست جنگ 33 روزه است

وی تاکید کرد که اسرائیل در ششمین سالروز جنگ 33 روزه نیز همچنان در شوک ناشی از شکست خود در این جنگ قرار دارد، بسیاری از اسرائیلی‌ها نشست‌هایی را برگزار کردند و مقالات مختلفی را نوشتند و در جلساتی که بسیاری از رهبران ارشد صهیونیستی حاضر بودند، از این شکست سخن به میان آوردند، این برای ما کافی است که "مئیر داگان"، رئیس موساد در زمان جنگ اعلام کند که این جنگ یک مصیبت برای اسرائیل بود و اسرائیل ضربه بسیار سختی دریافت کرد، یا اینکه "دان مریدور" که در آن زمان رئیس کمیته به روز رسانی نظریه‌های امنیت قومی اسرائیل بود، اعلام کرد که اسرائیل تاکنون چنین چیزی را مشاهده نکرده و تا به حال اینقدر در خفت گرفتار نشده است.

اسرائیل هنوز هم در باتلاق شکست جنگ 33 روزه دست و پا می‌‌زنند

وی افزود: آنها الان هم در باتلاق هستند، با این حال به دنبال دستاوردی برای خود هستند، آنها فریبکاری می‌کنند و از دستاوردی بزرگ صحبت می‌کنند که در جنگ ژوئیه به دست آوردند. آنها در نشست امنیتی خود در روز 14 جولای مدعی بودند که اطلاعات دقیق و بسیار مهمی دارند و تمام سامانه‌های پرتاب موشک حزب الله و موشک‌های ساخت ایران را می‌شناسند و وزیر جنگ اسرائیل گفت که تمام سامانه‌های پرتاب موشک حزب الله مشخص شده‌اند. آنها مدعی بودند که اگر موافقت برای آغاز عملیات ایجاد شود، فورا جنگ به پایان می‌رسد و کمر حزب الله خواهد شکست، آنها تصور می‌کردند که این عملیات حزب الله را شگفت زده می‌کند و حزب الله عاجر از پرتاب موشک‌های خود خواهد بود. ساعتی بعد از تصویب جنگ 40 جنگنده حمله را آغاز کرد و بیش از 40 نقطه هدف قرار گرفت. آنها در 34 دقیقه عملیات خود را انجام دادند و حالوتس با اولمرت تماس گرفت و گفت که اسرائیل در جنگ پیروز شده و جنگ به پایان رسیده است.

فریبکاری‌های رژیم صهیونیستی در دومین روز جنگ

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: در روز دوم "شیمون پرز" گفت که اسرائیل در جنگ پیروز شد و دبیرکل حزب الله به دمشق فرار کرده است، این در حالی است که من در ضاحیه بودم، رهبران اسرائیل بعد از آن به دنبال تلاش امنیتی گسترده و جمع آوری اطلاعات و مانور و تصویب بودجه‌های کلان برای تحقق یک دستاورد بودند و موضوع را شبیه به سال 1967 می‌دانستند، حالوتس در این راستا مدعی شد که 60 الی 70 درصد از توان موشکی حزب الله را هدف قرار داده است،‌ در حالی که این یکی دیگر از فریب‌های رژیم صهیونیستی بود.

مقاومت همیشه بیدار و در صحنه حاضر است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: واقعیتی که همیشه بر بیدار و آگاه و زنده بودن مقاومت دلالت می‌کند این است که مغز مدیر و مدبر امنیتی آن متوجه تحرکات دشمن صهیونیستی پیرامون سامانه‌های موشک میان برد شد و مقاومت این موضوع را برملا نکرد، بلکه با آنها در تحرکاتشان همراهی کرد و در جمع آوری اطلاعات به آنها کمک کرد و در یکی از این لحظات این عقل مدیر و مدبر شهید "عماد مغنیه" و دیگر برادران ضربه لازم را به اسرائیلی‌ها وارد کرد و شهید مغنیه همیشه به این فکر می‌کرد که ضربه اول را در هر جنگی باید مقاومت به اسرائیل وارد کند.

اولین دلایل بیداری مقاومت

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: اولین موفقیت امنیتی مقاومت این بود که دریافت رژیم صهیونیستی از محل استقرار سامانه‌های موشک آگاه است و دومین موفقیت امنیتی این بود که مقاومت توانست این سامانه‌ها را از آن محل خارج کند، بی‌آنکه رژیم صهیونیستی به این موضوع پی‌ببرد و به همین دلیل رژیم صهیونیستی اقدام به موشک‌باران اکثر مناطقی کرد که مثلا سامانه‌های موشک‌ها در آنجا قرار دارد، در حالی‌که این سامانه‌ها از آنجا به جای دیگری منتقل شده بودند و پس از آن بود که مقاومت جنگ خود با رژیم صهیونیستی را آغاز كرد که 33 روز به طول انجامید و حتی آماده بود که تل‌آویو را نیز هدف قرار دهد.

سید نصرالله در ادامه گفت: عملیات "قدرت ویژه" که رژیم صهیونیستی به واسطه نیروی هوایی‌ ویژه‌اش به آن می‌بالد را ما بر آن نام "عملیات توهم ویژه" و "عملیات افتادن به دام مقاومت" می‌گذاریم و 70 تا 80 درصد نیروی مقاومت تا آخرین روز در میدان مبارزه حضور داشت و آمادگی داشت به مبارزه و ایستادگی خود ادامه دهد.

هشداری برای تمام کاربران اینترنت!

دور جدیدی از حملات به سایت‌های بزرگ اینترنتی آغاز شده است.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اگر خاطرتان باشد سال پیش سایت‌های بسیاری یکی پس از دیگری هک شدند. سایت سونی چندین بار هک شد و چند شبکه اجتماعی برای چند روز کاملا خاموش شدند و حتی گوگل نیز مورد حملات جدی قرار گرفت.این حملات چند ماهی بود که متوقف شده بود تا این خبر هک شدن شبکه اجتماعی LinkedIn خاطرات گذشته را تداعی کرد. با هک شدن این شبکه اجتماعی، نام کاربری و کلمه عبور بیش از 6.5 میلیون کاربر این شبکه سرقت شد.در پی این اتفاق سایت یاهـو نیز هک شد. یک فایل حـاوی زوج‌های نام کاربـری و کلمه عبور بیش از 450 هـزار حساب کاربـری یاهو در اینترنت منتشر شد. ایـن فایل از طریـق تعداد زیادی از سایت‌ و شبکه تورنت به طور غیرقابل کنترلی منتشر شد و کار از کار گذشت.

اگر چه تعـداد حساب‌های کاربری هـک شده یاهو به مراتب کم‌تـر از حساب‌های شبکـه LinkedIn است اما این حملـه به مراتب مهم‌تـر و جـدی‌تر از دیگر حملات صـورت گرفته دور جدیـد حمـلات محسـوب می‌شود.یاهو یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات گوناگون اینترنتـی است و میلیون‌ها کاربر در جهان دارد. حساب کاربـری این سایت مشهور کارکردهای بسیاری دارد. این حسـاب می‌تواند شامل عکس‌های خصوصی، شماره تلفن‌هـا، برنامه‌های روزانه، اطلاعات گوناگون شبکه‌هـای کاربری، فهرست اشخاص مرتبط در شبکه IM و صد‌ها نوع اطلاعات کاملا خصوصی دیگر باشد.فراتر از این، حساب کاربری یاهو پست الکترونیک است و می‌تواند تمام اطلاعات مالی کاربران را در خود نهفته باشد و البته همین حساب‌های کاربری برای بسیاری از ایرانیان، تمامی این کارکردها را دارد. هک شدن حساب‌هایی با این سطح کاربری در فضای مجازی تا به امروز بی‌سابقه بوده است.

نکته قابل تامل دیگری که در پس این رویداد خود نمایی می‌کند، روشی است که یاهو به وسیله آن هک شده است. یک گروه هکری موسوم به D33Ds سایت یاهو را هـک کرده است. این گروه از یک روش نسبتا آسان، موسـوم بـه Union-based SQL Injection استفاده کرده است.

این روش یک روش عمومی برای هک کردن سایت‌ها است و تا به امروز فقط برای هک کردن سایت‌هایی با امنیت پایین کاربرد داشته است. هک شدن یاهو از این طریق نه تنها اعتبار آن را کاملا زیر سوال برد بلکه یک نگرانی بزرگ نسبت به امنیت هر سایت دیگری ایجاد کرد. چه بسا اگر یاهو به همین سادگی هک شود، چه طور می‌توان به سایت‌های دیگر اعتماد کرد؟

سایت یاهو در حال تعویض کلمات عبور حساب‌های هک شده است.در عین حال یاهو به همه کاربران خود توصیه کرده است که حتی اگر نام کاربری و کلمه عبور آن‌ها در فهرست حساب‌های هک شده نیست، باز هم به تعویض کلمه عبور خود اقدام کنند. در هر حال معلوم نیست که حساب کاربری هر یک از کاربران این سایت هک نشده باشد.

به گزارش خراسان، خوب است بدانید کلمات عبوری که در فهرست هک شده‌ها قرار دارند که عبارت‌های ساده‌ای هستند. در واقع کلمات عبور طولانی و ترکیبی هک نشده‌اند و این روش نسبتا ساده نتوانسته است کاربران ماهر و دوراندیش یاهو را تهدید کند. جالب این جاست که یاهو روش‌های متعددی برای ایمن‌سازی هر چه بیشتر حساب‌های کاربری خود دارد. این سایت می‌تواند حساب‌های کاربری خود را به دو کلمه عبور مجهز کند. علاوه بر این حساب‌های کاربری با استفاده از شماره تلفن و ارتباط پیامکی ایمن‌سازی می‌شوند و چه بسا عملا نمی‌توان یک شماره تلفن را سرقت کرد.

با این وجود توجه به چند نکته برای حفظ امنیت چه در سایت یاهو و چه در سرویس‌دهنده‌های اینترنتی دیگر الزامی است.بعد از انتخاب کلمات عبور مستحکم در اولین قدم سعی کنید هیچ نوع اطلاعات حساسی را برای طولانی مدت در شبکه اجتماعی و یا پست الکترونیک خود نگهداری نکنید.

پس از مطالعه نامه‌های بانکـی اطلاعات محرمانه و شخصی، آن‌ها را از حسـاب کاربـری خـود حذف کنید. در صورتی که به نگهـداری این اطلاعـات علاقه‌مند هستید، این اطلاعـات را از طریـق یک واسط پست الکترونیک مانند Outlook در رایانـه خود ذخیره کرده و سپس اطلاعات را از حساب کاربری خود نزد سایت، حذف نمایید.از چندین پست الکترونیک استفاده کنید و هر یک از فعالیت‌های خود را بسته به حساسیت آن‌ها از طریق یکی از این آدرس‌ها انجام دهید.لزومی ندارد عضویت شما در یک بازارچه معمولی با استفاده از همان آدرسی انجام شود که حساب‌های بانکی‌تان به آن متصل است.

خاطراتی از شهید مهدی باکری

توی آن گرما یک پتو پیچیده بودبه خودش و مثل بید می لرزید. بد جوری سرما خورده بود. تا آمدیم حرفی بزنیم، راننده ش گفت « به خدا خودم رو کشتم که نیاد ؛ مگه قبول می کنه؟»
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران وبلاگ به سوی نور اورده است که:
1)توی آبادان، رفته بود جبهه ی فیاضیه، شده بود خمپاره انداز شهید شفیع زاده دیده بانی می کرد و گرا به ش می داد ، اوهم می زد. همان روزهایی که آبادان محاصره بود. روزی سه تا گلوله ی خمپاره ی صد وبیست هم بیش تر سهمیه نداشتند. این قدر می رفتند جلو تا مطمئن شوند گلوله ایشان به هدف می خورد. تعریف می کردند ، می گفتند« یک بار شفیع زاده با بی سیم گفته بوده یه هدف خوب دارم. گلوله بده .» آقا مهدی به گفته بوده « سه تامون رو زده یم. سهمیه ی امروزمون تمومه .»
2)ده تا کامیون می بردیم منطقه ؛ پر مهمات. رسیدیم بانه هوا تاریک تایک شده بود. تا خط هنوز راه بود. دیدیم اگر برویم ، خطرناک است . توی شهر در هر جای دولتی را که زدیم ، اجازه ندادند کامیون را توی حیاطشان بگذاریم . می گفتند « اینجا امنیت نداه ! » مانده بودیم چه کنیم . زنگ زدیم به آقا مهدی و موضوع را به ش گفتیم. گفت « قل هوالله بخونید و بیاین . منتظرتونم.»
3)به مان گفت « من تند تر می رم، شما پشت سرم بیاین .» تعجب کرده بودیم. سابقه نداشت بیش تر از صد کیلومتر سرعت بگیرد. غروب نشده ، رسیدیم گیلان غرب. جلوی مسجدی ایستاد. ماهم پشت سرش. نماز که خواندیم سریع آمدیم بیرون داشتیم تند تند پوتین هامان را می بستیم که زود راه بیفتیم . گفت « کجا با این عجله ؟ می خواستیم به نماز جماعت برسیم که رسیدیم.»
4)والفجر یک بود. با گردانمان نصفه شبی توی راه بودیم . مرتب بی سیم می زدیم به ش و ازش می پرسیدیم « چی کار کنیم؟» وسط راه یک نفربر دیدیم. درش باز بود. نزدیک تر که رفتیم، صدای آقا مهدی را از توش شنیدیم . با بی سیم حرف می زد. رسیده بودیم دم ماشین فرماندهی . رفتیم به ش سلام بکنیم . رنگ صورت مثل گچ سفید بود. چشم هایش هم کاسه ی خون . توی آن گرما یک پتو پیچیده بودبه خودش و مثل بید می لرزید. بد جوری سرما خورده بود. تا آمدیم حرفی بزنیم، راننده ش گفت « به خدا خودم رو کشتم که نیاد ؛ مگه قبول می کنه؟»
5)بد وضعی داشتیم . از همه جا آتش می آمد روی سرمان نمی فهمیدیم تیرو ترکش از کجا می آید.فقط  یک دفعه می دیدم نفر بغل دستیمان افتاد روی زمین . قرارمان این بود که توی درگیری بی سیم ها روشن باشد، اما ارتباط  نداشته باشیم. خیلی از بچه ها شهید شده بودند. زخمی هم زیاد بود.توی همان گیرودار، چند تا اسیر هم گرفته بودیم. به یکی از بچه ها گفتم « ما مواظب خودمون نمی تونیم باشیم، چه برسه به اون بدبختا. بو یه بالیی سرشون بار.» همان موقع صدا از بی سیم آمد « این چه حرفی بود تو زدی؟ زود اسیرهاتون رو بفرستید عقب » صدای آقا مهدی بود. روی شبکه صدایمان راشنیده بود. خودش پشت سرمان بود؛ صد و پنجاه متر عقب تر.
خشمگین نشوید.

تاثیرات منفی خشم محدود به بدن وجسم نیست بلکه به روح و روان نیز آسیب می گذارد.
به گزارش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، دکتر سید محمد حسین اجاقی کارشناس مسئول بهداشت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی درمانی فسا گفت: دائما خشمگین بودن مثل به دل ریختن عصبانیت ، سلامتی ما را در معرض خطر قرار می دهد.
 
وی افزود : افزایش ضربان قلب ،فشارخون و افزایش فعالیت غدد درون ریز عواملی هستند که در دراز مدت تاثیرات منفی عدیده ای بردستگاه های مختلف بدن ازقبیل قلب وعروق ، ایمنی و هاضمه برجای می گذارند.
 
به گفته وی تاثیرات منفی خشم  محدود به بدن و جسم نیست بلکه روح و روان ما هم آسیب می بیند.
 
دکتر اجاقی بیان کرد: بعداز این که فرد خشمگین شد دچار ناراحتی می شود . ناراحتی ازاین که چراعصبانی شده است و بدین ترتیب خشم بتدریج احساس رضایت فرد را از زندگی تضعیف می کند.
 
دکتر اجاقی در بیان ویژگی های افراد ماهر در کنترل خشم گفت: این افراد به گونه ای عمل نمی کنند که به خود یا فرد و افراد دیگر آسیبی وارد کنند. افراد ماهردر کنترل خشم به حق و حقوق خود، آگاهی داشته و سعی می کنند تا حد ممکن مانع از ضایع شدن حقشان شوند و مراقب هستند که خشم به پرخاشگری مبدل نشود.
 
 این کارشناس مسئول در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: افراد ماهر در کنترل خشم به تهدید و زور متوسل نمی شوند و بدون متهم کردن فرد مقابل ، مسئولیت احساسات خود را می پذیرند و به جای قضاوت درباره شخصیت فرد مقابل درمورد موقعیت خشم برانگیز صحبت می کنند.
 
 وی افزود: آنها سعی می کنند که  احساس خشم به درازا نکشد ومی توانند با فرد مقابل، بدون این که کنترل خود را از دست بدهند، صحبت کنند وسعی می کنند حرف هایی بزنند که بعد از عصبانیت از گفتن آنها پشیمان نشوند.
شركت‌های بزرگ بیشتر نگران حملات سایبری باشند!

تعداد حملات هدفمند به كسب­‌و‌كارهای كوچك افزایشی ناگهانی یافته است اما احتمال حمله به كسب­‌وكارهای بزرگ به ویژه صنایع دفاعی و دارویی هنوز بیش­تر از سایر شركت­‌ها است.
به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ تعداد حملات هدفمند به كسب­‌و‌كارهای كوچك افزایشی ناگهانی یافته است اما احتمال حمله به كسب­‌وكارهای بزرگ به ویژه صنایع دفاعی و دارویی هنوز بیش­تر از سایر شركت­‌ها است.
بنا بر اعلام مؤسسه امنیتی ، حملات سایبری هدفمند رو به افزایش­‌ هستند و با آن­ كه كسب­‌وكارهای كوچك به طور روزافزون مورد حمله قرار می­‌گیرند، شركت­‌های بزرگ همچنان مهم­‌ترین هدف مجرمان اینترنتی و جاسوسان سایبری­‌اند.
در گزارشی كه این مؤسسه در ماه ژوئیه منتشر كرده، رخدادهای ماه ژوئن مورد بررسی قرار گرفته است و بر اساس آن ۴۴ درصد از تمام حملات هدفمند بر شركت­‌هایی متمركز بودند كه بیش­تر از ۲۵۰۰ كارمند داشتند اما این تعداد نسبت به سال قبل كاهش یافته است.
در سال پیش، شركت­‌های بزرگ هدف نیمی از حملات بودند.
آخرین داده­‌ها نشان می­‌دهد كه توجه مهاجمان سایبری به كسب­‌وكارهای كوچك­‌تر معطوف شده است.
شركت­هایی با ۲۵۰ كارمند یا كم­تر هدف ۳۷ درصد از حملات بودند كه این رقم دو برابر سال ۲۰۱۱ بود.
به گفته پاول وود، مدیر اطلاعات امنیتی سیمانتك، از آن­جا كه شركت­‌های بزرگ بودجه­‌های كلان­تری برای حوزه آی­‌تی در اختیار دارند و فناوری سیستم­‌های دفاعی­شان برتر است، هدف قرار دادن كسی كه با این شركت­‌ها ارتباط دارد، راحت­‌تر از هدف قرار دادن خود شركت است.
به طور متوسط، در ماه ژوئن، روزانه به ۶۹ شركت بزرگ، ۳۱ شركت متوسط و ۵۸ شركت كوچك حمله شد اما هنوز هم احتمال آن كم است كه مشاغل كوچك به طور مستقل هدف حمله قرار گیرند. بنا بر آمار سال ۲۰۰۸، با توجه به ۵.۸ میلیون كسب­‌وكاری كه هر یك حداكثر ۲۵۰ كارمند دارند، میزان حملات بسیار اندك به شمار می­‌آید و این در حالی است كه ۴۰۰۰ شركت با بیش از ۲۵۰۰ كارمند سهم بزرگ­تری را به خود اختصاص می­‌دهند. علاوه بر این، تمایل مهاجمان به حمله به مشاغل كوچك شاید منجر به كم شدن حمله به شركت­های بزرگ نشود بلكه شاید هكر­ها تنها در صدد یافتن راهی تازه برای نفوذ به سیستم­های پیمانكاران دفاعی، شركت­های دارویی و سازمان­های دولتی مورد توجه خود باشند.
 مهاجمان با نفوذ در سیستم­های تأمین­‌كنندگان خردتر، به جای ورود از مسیر اصلی، مسیری آسان­تر برای حمله به دست می­آورند.
در این گزارش آمده است: ممكن است مشاغل كوچك، بدون داشتن نیروی كامل برای جلوگیری از حملات، در زنجیره تأمین خدمات رابطی ضعیف تلقی شوند.
 صنایع دفاعی و شیمیایی-دارویی از جمله صنایعی بودند كه بیش­تر از سایرین مورد حمله قرار گرفتند: شركت­های دفاعی روزانه با بیش از هفت حمله مواجه شدند و شركت­های دارویی و شیمیایی هدف تعداد كم­تری از حملات قرار گرفتند.
به گفته وود، مسئولان سیمانتك یك رخداد را از جمع كثیر داده­‌های پردازش شده در گزارش جدا كردند وگرنه آمار بسیار بالا می­رفت.
یك مؤسسه بزرگ مالی، یكی از مشتریان جدید، با حمله­‌ای مقابله كرد اما پس از آن گروه­های مهاجم آن را به شدت مورد حمله قرار دادند. حمله به این مؤسسه موجب افزایش چشمگیر آمار حملات ماه آوریل شد.
 بر اساس مطالب منتشر شده برروی وب‌سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران، مسوولان سیمانتك در گزارش تهدیدات امنیت اینترنت در سال ۲۰۱۱ به افزایش حملات هدفمند اشاره كردند.
در عین حال، میزان ترافیك ایمیل ناشی از هرزنامه­‌ها به كم­تر از ۶۷ درصد رسید. در سپتامبر سال ۲۰۱۰ این رقم ۹۲ درصد بود.
مصرف غذای آماده و نوشابه های گاز دار در ماه مبارک رمضان ممنوع!

نوجوانان از مصرف زولبیا و بامیه خصوصاً در هنگام سحری و نوشابه های گازدار و مواد غذایی آماده در طول ماه مبارك رمضان خودداری نمایند.
 به نقل از وب دا،  ناهید برخورداری کارشناس تغذیه ضمن تاکید بر این مطلب که نوجوانان هیچ گاه بدون سحری روزه نگیرند گفت: نوجوانان از مصرف زولبیا و بامیه خصوصاً در هنگام سحری و نوشابه های گازدار و مواد غذایی آماده در طول ماه مبارك رمضان خودداری نمایند.
 
وی خطاب به والدین توصیه کرد: والدین توجه داشته باشند كه فرزندان شان در صورت عدم رعایت رژیم صحیح غذایی در زمان روزه داری ممكن است دچار صدمات و عوارضی چون وقفه در رشد، لاغری، چاقی بیمارگونه و اختلالات مزمن در دستگاههای بدنی خود شوند كه از جمله آنها می توان به كوتاهی قد، كم خونی، ناراحتی های گوارشی، سردردهای مزمن، و خصوصا بیماریهای زنان در سالهای بعد در دختربچه ها (مانند سقط و زایمان زودرس، به دنیا آوردن نوزاد مرده و خونریزی های (قاعدگی) غیر طبیعی اشاره كرد این كارشناس تغذیه تأكید كرد: حتما به وضعیت تغذیه كودكان و نوجوانان خود دقت نموده و پیش از اقدام به روزه داری آنها را برای مشاوره به نزد متخصص كودكان و نوجوانان و نیز متخصص تغذیه ببرید.
 
برخورداری عنوان کرد: در ایامی که طول ساعات روز بیشتر است، خوردن چند عدد بادام در هنگام سحری علاوه بر غذای پیش بینی شده، سودمند است. البته مسواک کردن دندان به شکل کامل در هر صورت و به خصوص پس از خوردن بادام برای خارج کردن ذراتی که ممکن است لای دندان ها باقی بماند، ضروری است.
ایران بر اساس قوانین بین‌المللی حق بستن تنگه هرمز را دارد.

یک عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفت: ایران بر اساس قوانین بین‌المللی، حق دارد تنگه هرمز را مسدود كند.
ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به الزامات بسته‌شدن تنگه هرمز اظهار داشت: عبور و مرور کشتی‌ها از تنگه هرمز قوانین مختص به خود را دارد و این قوانین بر اساس تعهدات جهانی تدوین شده  که از طرف همه کشورها باید اجرا شود.

این عضو كمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: هر یک از طرفین باید به قوانین مربوط به تنگه هرمز عمل کرده و به تعهدات خود پایبند باشند، در غیر این صورت ایران می‌تواند از طریق توقف حرکت کشتی‌ها پاسخ اقدامات غیرقانونی آنها را بدهد.

وی تصریح كرد : برخی کشورها در حال حاضر از طریق اقدامات غیرقانونی مانند ارسال ناوهای جاسوسی به آب‌های خلیج فارس و افزایش صادرات نفت خود از طریق تنگه هرمز برای جایگزینی کمبود نفت ایران در بازارهای جهانی، موجب تحمیل فشارهای مضاعفی به کشور شده اند، همچنین بسیاری از این کشورها هزینه آمد وشد خود را نیز پرداخت نکرده اند.

ابوترابی تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند پاسخ این اقدامات را از طریق مسدود کردن قانونی این تنگه بدهد.

این عضو كمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر موضع عزت و اقتدار پارلمان نهم خاطرنشان كرد: مجلس نهم به دنبال اثبات عزت و اقتدار مردم ایران است به همین خاطر کمیسیون حقوقی قضایی از طریق تدوین لوایحی نظیر بررسی وضعیت تنگه هرمز تلاش می‌كند موقعیت ایران را در فضای جهانی تثبیت كند.
شرارت‌های آمریکا میزان آمادگی نیروی دریایی سپاه را ارتقاء بخشید

فرمانده نیروی دریایی سپاه، شرارت‌های آمریکا طی سالیان متمادی در منطقه را از جمله عوامل ارتقای آمادگی‌ها و توان رزم این نیرو دانست.
 سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان همایش فرماندهان و مسئولین این نیرو که در مشهد برگزار شد ضمن مثبت ارزیابی‌کردن برگزاری این همایش 4 روزه با اشاره به ارتقای توان و آمادگی رزم یگان‌های نیروی دریایی سپاه، گفت: روند ارتقای آمادگی ها در نیروی دریایی سپاه از سال 65 تاکنون حفظ شده و این مدت زمان طولانی، آبدیدگی و تجربیات مفیدی را در این نیرو بوجود آورده است.

دریادار فدوی اظهار داشت: به لحاظ شرارت‌هایی که آمریکا طی سال‌های متمادی در منطقه از خود بروز داده است، نیروی دریایی سپاه پس از جنگ نیز هیچ‌گاه در شرایط عادی نبوده و همواره در وضعیت افزایش آمادگی با رده های مختلف قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه در برابر تهدیدات دشمنان در ابعاد نظامی در شرایط فوق العاده ای به سر می برد اظهار داشت: این میزان آمادگی واقتدار در مجموعه نیروهای مسلح، دشمنان را از بکاربردن راهکار اقدام نظامی مایوس کرده است؛ از این رو با بکاربردن ابزار تحریم و اعمال فشارهای اقتصادی، سیاسی و حقوقی رویکرد خصمانه خود علیه ملت ایران را دنبال می‌کنند.

دریادار فدوی تحریم های اقتصادی امروز را فرصت مغتنمی برای جمهوری اسلامی ایران در ورود به عرصه جهادی عنوان و تصریح کرد: تحریم های نفتی دشمنان را باید به مثابه فرصت تلقی کرد و با این عرصه جهادی می توانیم به امید روزی باشیم که کشورمان حتی یک قطره نفت خام صادر نکند و این ذخیره الهی را به فرآورده‌ها تبدیل کرده و یا به عنوان ذخیره آیندگان باقی گذارد.

وی شرایط امروز ایران در مقطع کنونی را سرنوشت‌ساز برشمرد و اظهار داشت: با گذشت مدت زمان کمی از اعلام رسمی شروع تحریم‌ها علیه ایران، علیرغم اینکه تحریم‌ها و فشارهای دشمن، علیه ملت ایران از 33 سال پیش آغاز شده است امروز شاهد تحرکات نظامی مختصری در منطقه هستیم که تمامی آنها در ابعاد دفاعی قابل بررسی است و تمامی اقدامات دشمن، بطور کامل از سوی رزمندگان نیروی دریایی سپاه رصد می شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بخش عمده جابجایی و تغییر در ناوگان آمریکا که در خلیج فارس مستقر است را اقدام رسانه ای و تبلیغاتی آنان توصیف و تصریح کرد: هراس دشمنان از تهدید جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه " در صورتی که امنیت ملی ایران در منطقه به خطر بیفتد، امنیتی برای آمریکا و هم پیمانانش وجود نخواهد داشت" منجر به شکل گیری این تحرکات از جانب آمریکا شده است.

دریادار فدوی در پایان سخنانش در خصوص همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه گفت: طی مدت 4 روز همایش زیر سایه با برکت امام رضا(ع) این همایش با محوریت موضوعات و مباحث بصیرتی و تعمیق معنویت و نیز بررسی و تبیین برنامه های گذشته و راهبردهای آینده نیروی دریایی سپاه برگزار شد.
RQ170 چگونه نشست؟

اطلاعات محرمانه درز کرده از کاخ‌ سفید که این روزها جنجال زیادی در رسانه‌های آمریکایی به پا کرده تنها محدود به حملات سایبری علیه تاسیسات ایران یا ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان نمی‌شود.
روزنامه وطن امروز نوشت: کتاب منتشر شده توسط دیوید سنجر خبرنگار نیویورک‌تایمز در کاخ‌سفید، در واقع گزارشی از فعالیت 3 ساله اوباما بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری است؛ سندی از همه فعالیت‌های انجام شده علیه جمهوری اسلامی و ترس‌ کاخ‌سفید از ایران و امکانات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، جنگ سایبری و الکترونیکی کشورمان.

 از زمانی که ایران مساله پدافند غیرعامل را مطرح و اعلام کرد با راهکارهای در نظر گرفته شده برای احداث تاسیسات هسته‌ای جدید،‌ امکان نابودی آنها با حملات هوایی وجود ندارد،‌ کاخ‌سفید وحشتی جدید از برنامه هسته‌ای ایران را تجربه کرد.

ایالات متحده که در هر جنگی با اتکا به نیروهای هوایی و دریایی، خود را پیروز میدان می‌‌دید، ‌این بار در برابر کشوری قرار گرفته بود که بنا داشت تاسیسات هسته‌ای خود را مانند فردو به زیر کوه‌ها منتقل کند تا از هر گونه حمله‌ای در امان باشد. به همین دلیل همان‌طور که در کتاب مواجهه و اختفا، کتاب مشهور روزنامه‌نگار نیویورک‌تایمز بیان شده است «در دسامبر سال 2011 سازمان سیا یکی از هواپیماهای بدون‌سرنشین آمریکایی به نام RQ170 را از مجموعه هواپیماهای موجود در افغانستان از پنتاگون «قرض گرفت» تا برای انجام عملیات مخفیانه راهی ایران کند».

دیوید سنجر در این کتاب به نقل از مقامات آگاه کاخ‌سفید بیان کرده است: «هیچ کس تاکنون به صورت آشکارا راجع به اهداف پرواز این هواپیما صحبتی به میان نیاورده است اما این عملیات بخشی از یک عملیات طولانی مدت 3 ساله برای شناسایی صدها و بلکه هزاران تونلی بود که در تمام طول کشور (ایران) کشیده شده بودند و بخشی از مکان‌های مخفی‌ای بودند که ممکن است برنامه‌های هسته‌ای ایران در آن مکان‌ها در جریان باشد.

به گفته این مقام مطلع دولت اوباما: «تمام این تونل‌ها و سایت‌های زیرزمینی بخشی از برنامه‌ای است که ایرانیان به آن «دفاع غیرعامل» می‌‌گویند و بر اساس آن تاسیسات هسته‌ای به صورت پراکنده و زیر زمین یا زیر کوه‌ها ساخته می‌‌شود تا از حملات هوایی و بمب در امان باشد. یکی از روسای سابق سازمان انرژی اتمی ایران سال‌ها پیش خبر داده بود تاسیسات ایران به زیر کوه‌ها می‌رود و در تمام شهرهای کشور پراکنده خواهد شد».

ناوهای هواپیمابر آمریکا در نگاه پاسداران، آهن پاره‌ای بیش نیست!سپاه نیوز: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پاسداران انقلاب اسلامی از بزرگی ناوهای هواپیمابر آمریکا و دشمنان فرامنطقه‌ای هرگز ترسی به دل راه نداده و این تجهیزات در نگاه آنان، آهن‌پاره‌ای بیش نیست.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین اختتامیه همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه که در مشهد برگزار شد با اشاره به هویت، نقش و جایگاه سپاه، این نهاد انقلابی را یک حقیقت و ماهیت اصیل دانست و اظهار داشت: پاسداران انقلاب اسلامی از بزرگی ناوهای هواپیمابر و غرش موشک‌های آمریکا و دشمنان فرامنطقه‌ای هرگز ترسی به دل راه نداده و این تجهیزات در نگاه آنان آهن‌پاره‌ای بیش نیست.
سردار سلامی تشکیل سپاه و بسیج را معجزه ذهنی امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: سپاه و بسیج پژواک نور حق و الهامی الهی در اندیشه امام (ره) بود که با تشکیل آن نسخه راه‌های غلبه کفار بر مسلمین پیچیده شد.
وی با بیان اینکه امام (ره) حقیقت قدرت را می‌شناخت گفت: هنر امام(ره) این بود که تعادل ساخته دنیای استکبار را به هم ریخت و تاکنون نیز این تعادل برقرار نشده .
جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: شاید در هزاره اخیر تنها کسی که از هیبت امپراتوری‌ها نترسید و به آنها حمله کرد و قدرت جدیدی به نام جهان اسلام را احیا کرد امام خمینی (ره) بود.
سردار سلامی اظهار داشت: امام خمینی به اسلام و ولایت عمق بخشید تا ساختار نظام دفاعی اسلام شکلی نو یافته و در برابر کفار ایمن باشد و این مسیر توسط رهبر معظم انقلاب با دقت برنامه ریزی، نظم و انسجام یافت و با همان روح الهی متجلی شد.
وی افزود : شجاعت ، خردورزی و حکمت بی نظیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) توانست این مسیر را هموار ساخته و امروز جهان اسلام شکل بگیرد.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نظام موازنه قوای جهانی امروز دچار تغییر شده گفت: تا قبل از این مسلمانان در گورستان جهالت مدرن دفن شده بودند اما انقلاب اسلامی آنها را احیا کرد و امروز مسلمانان به یک قدرت جهانی تبدیل شدند .
سردار سلامی تصریح کرد: جایگاه انقلاب اسلامی در دنیای امروز به اندازه‌ای ارتقاء یافته و مستحکم شده است که آمریکا ، اروپا و رژیم صهیونیستی در خیابان‌های تهران به دنبال فرهیختگان ،اساتید دانشگاه و دانشجویان نخبه می‌گردند تا آنها را ترور کرده که مبادا این افراد منافعشان را به خطر بیندازند.

استیصال دشمنان از اقتدار موشکی و دریایی سپاه

سپاه نیوز: فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز اقتدار موشکی و دریایی سپاه برای دشمنان انقلاب قابل تأمل نبوده و خود را برابر آن مستأصل می‌بینند.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه که در مشهد مقدس برگزار می‌گردد دوران پس از جنگ را فرصت مغتنمی برای شناخت و معرفت دفاع مقدس توصیف و تصریح کرد: این معرفت از چند جهت حاصل شد و معرفت و شناختی که ما اکنون نسبت به سال‌های جنگ تحمیلی کسب کرده‌ایم آن زمان با این عمق وجود نداشت.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به خصوصیات دشمن از صدام به عنوان دژخیمی خون‌ریز یاد کرد و افزود: ویژگی‌ها،صفات و اخلاق حاکم بر دشمن به ما کمک می‌کند که حقیقت راه و استقامت و پایمردی را که در این مسیر داشته‌ایم بشناسیم.
وی جنگ‌هایی را که پیرامون کشورمان در سال‌های اخیر رخ داده را شاهد و مبین عظمت و بزرگی جنگ تحمیلی خواند و اظهار داشت: دفاع مقدس تنها جنگی بود که نماد حقیقی تمام عیار یک مذهب و شاخص های آن در اخلاق، عقیده، رفتار و سایر سطوح را تبلور بخشید.
فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: در دریای جنگ تحمیلی یک فکر انحرافی یافت نمی‌شود، در حالی که در جریانی با مبنای عقیدتی تفکرات انحرافی همواره به عنوان آسیب زننده آن جریان وجود داشته است.
وی با بیان اینکه همه چیز جنگ حقیقی بود و نشانه کاذبی در آن یافت نمی شد گفت: دلیل آنکه دفاع مقدس امروز به دایره المعارفی که هر روز به شمار تشنگانش افزوده می‌شود تبدیل شده حقیقت راستینی است که از هرگونه کذبی مبراء است.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آنرا به 3 دوره تقسیم و تصریح کرد:دوره اول انقلاب دوره جوشش‌ها بود، دوره دوم دوران پیروزی‌ها و سومین دوره بیداری‌ها است که در اثر این پیروزی‌ها به وجود آمد.
وی دستاورد معنوی انقلاب اسلامی را ایجاد حرکتی با شعار جدید دینی توصیف کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران حرکتی جدید را با نام و شعاری نو به نام اسلام به وجود آورد که موجب پیروزی‌های بزرگ و سرنگونی و تصرف پایگاه‌های مهم دشمن شد.
فرمانده نیروی قدس سپاه با مقایسه وضعیت ایران قبل و بعد از استقرار جمهوری اسلامی به بی‌‌بصیرتی‌های برخی از اعراب در عدم درک انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اعراب، ایران زمان شاه که شریک دشمنانشان بود را تحمل می‌کردند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که ایران هزینه‌های مقابله با دشمنان آنان را بر عهده گرفت با حسادت و حساسیت برخی از آنها روبرو شده است.
وی دومین تاثیر انقلاب اسلامی را اثر ساختاری عنوان و تصریح کرد: نفس این ساختار انقلاب ساز بود که خود منجر به شکل گیری برخی جوششها، نهضت‌ها و حرکت‌های اسلامی شد و اینکه امام خمینی(ره) در سال 68 فرمودند: "‌ما انقلاب‌مان را صادر کردیم" تکیه ایشان بر جوشش‌های نهضتی بود که در دنیا پدید آمده بود.
سرلشکر سلیمانی صدور انقلاب اسلامی را در شکل‌گیری پایگاه‌های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان عنوان کرد و اظهار داشت:حزب الله لبنان در جنگ 33روزه با عنایت خداوند توانست مهم ترین ارتش مقابل اعراب را مغلوب کند،جنگ 22 روزه نیز برای قوای دشمن اعجاب انگیز بود.
وی بیداری‌هایی که در اثر این پیروزی‌ها به دست می‌آید را حاصل مرحله سوم دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نتیجه این پیروزی‌ها و دستاوردها را در عصبانیت و واکنش دشمنان در صحنه سناریوهای تهدید و تحریم علیه کشورمان به راحتی می‌توان دید.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به آمادگی‌های دفاعی و پیشرفت‌های حیرت انگیز ایران و تاثیر آن بر اردوگاه دشمنان انقلاب اسلامی گفت: امروز رشد و ارتقای توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله عرصه‌های موشکی، توان دریایی سپاه و تحولاتی که در این عرصه‌ها در کشور روی داده برای دشمنان قابل تحمل نیست.

جشن تولد شیطان در آلمان

 سایت دویچه وله در اقدامی شیطنت بار و برای آنکه بلکه بتواند به زندگی سراسر انزوای وی که بوی مرگ می دهد رنگ شادی بزند به استقبال سالروز تولد این فرد هتاک رفته است.

 سایت دویچه وله در شیطنتی تازه و با هدف خارج کردن سلمان رشدی از گوشه انزوا به استقبال جشن تولد 65 سالگی این فرد هتاک رفته است.
این سایت آلمانی در آغاز با اشاره به صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) درباره این عنصر وابسته نوشت: «مجوز این اعلام قتل آشکار، فتوای رسمی رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله خمینی، در سال 1989 یعنی 23 سال پیش بود. در این فتوا آمده است: «به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان مى‌رسانم، مؤلف کتاب آیات شیطانى که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، هم‌چنین ناشرین مطلع از محتواى آن، محکوم به اعدام مى‌باشند.»
دویچه وله که با پیش کشیدن جشن 65 سالگی سلمان رشدی سعی دارد نشان دهد صدور چنین حکمی بی اثر شده، ناخواسته می آورد: «"اظهار تاسف" رشدی از جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان جهان سبب فسخ فرمان قتل این فارغ‌التحصیل رشته‌ تاریخ دانشگاه کمبریج نشد. "مسلمانان غیور" هم‌چنان در پی فرصتی بودند که بنا به مفاد فتوا "سریعاً مولف را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرئت نکند به مقدّسات مسلمین توهین نماید.»
این سایت در ادامه به اقداماتی اشاره می کند که در راستای اجرای فرمان حضرت امام (ره) از سوی مسلمانان صورت پذیرفته است: «مصطفی مازح، از اعضای حزب‌الله لبنان که چند ماه پس از صدور فتوا در صدد کشتن رشدی برآمد، ولی هنگام بمب‌گذاری در هتلی که گویا محل اقامت رشدی بود، در اثر انفجار نابهنگام بمب کشته شد. سلمان رشدی که زیر نظر و حفاظت پلیس انگلیس (اسکاتلندیارد) قرار داشت، از این سوء‌قصد جان سالم به‌در برد. هم‌مسلکان مازح که چون او اجرای فرمان آیت‌الله خمینی را "تکلیفی شرعی" می‌دانستند، از آن‌جا که پی‌بردند قتل سریع مولف ناممکن است، کشتن مترجمان و ناشران "آیه‌های شیطانی" را در دستور کار خود قرار دادند: اولین قربانی، مترجم ژاپنی رمان، هیتوشی ایگاریشی، بود که در سال 1991 در توکیو با ضربات چاقو به قتل رسید.»
دویچه وله اضافه کرد: «پس از او "اعدام" مترجم ایتالیایی کتاب در میلان برنامه‌ریزی شد. دو سال بعد، در سال 1993، ناشر نروژی این رمان مورد حمله‌ مسلحانه قرار گرفت. در همین سال "مسلمانان غیور" در شهر سیواس قصد جان مترجم ترکی این رمان را کردند.ایرانیان خارج کشور نیز از حملات مجریان فتوا در امان نماندند: دفتر نشر "نیما" در آلمان که ترجمه‌ فارسی این کتاب را منتشر کرده بود، به آتش کشیده شد و مدیر این انتشاراتی بارها مورد تهدید قرار گرفت.»
ارتش و سپاه به هر گونه تهدید پاسخی كوبنده خواهند داد

بیانیه ارتش به مناسبت روز پاسدار و جانباز:
ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه ای تأکید کرد: امروز ارتش در سایه همدلی با سایر نیروهای مسلح كشور، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج آمادگی قرارداشته و هرگونه تهدیدی را با اقتدار، پاسخی كوبنده خواهد داد.

 به گزارش حوزه دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، ارتش جمهوی اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای فرا رسیدن سوم و چهارم شعبان المعظم سالروز میلاد با سعادت امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) روز پاسدار و جانباز را گرامی داشت.متن بیانیه به این شرح است:حافظه تاریخی انقلاب، سرشار از لحظاتی است كه همدلی و یكپارچگی نیروهای مسلح و مردمی در دفاع از میهن اسلامی و تحقق آرمان های انقلابی امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) قدرت های سلطه طلب را به وحشت انداخته و به خاك ذلت نشاندند و اقتدار نظامی، سیاسی و البته آزادی و آزادگی را به تأسی از سرور و سالار آزادگان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در قالب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جهانیان ارزانی داشتند.بدون تردید همدلی ارتش و سپاه به عنوان مدافعان هوشیار حریم ولایت در مقاطع گوناگون در راه صیانت و حفظ دستاوردهای انقلاب بزرگ مردم ایران و گذر توام با اقتدار از تحریم ها و انواع توطئه ها و تهدیدات سخت و نرم بسیار گسترده و پیچیده در مواجهه با چالش های داخلی و خارجی، ستودنی و تحسین برانگیز است.امروز نیز سپاه پاسداران، این نهاد انقلابی- مردمی در سایه رهبری‌ها و تدابیرفرماندهی معظم كل قوا، همگام با سایر نیروهای مسلح با هوشیاری و اقتدار كامل در تمام عرصه ها پای به میدان جهاد گذاشته و با پیشرفت روزافزون در علوم مختلف، موجبات خودكفایی و خوداتكایی را به ویژه درصنایع دفاعی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده است.جانبازان عزیز میهن اسلامی مان نیز با شجاعت و ایثار خود در دوران دفاع مقدس و سال های پس از آن همچون نگینی درخشان بر پهنه آسمان این سرزمین می‌درخشند و با تأسی از جانباز دشت كربلا، حضرت اباالفضل العباس(ع) نزد ملت سربلند ایران اسلامی، به الگوی ماندگار صبر و ایثار تبدیل شده‌اند.ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریك به مناسبت فرارسیدن این ایام خجسته به بزرگ جانباز انقلاب، امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی)، پاسداران غیور، جانبازان عزیز و ملت سربلند ایران اسلامی و همچنین سربازان گمنام امام زمان(عج) اعلام می‌دارد: امروز ارتش در سایه همدلی با سایر نیروهای مسلح كشور، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنایت الهی و بهره‌گیری از توانمندی‌های بومی خود در اوج آمادگی قرارداشته و هرگونه تهدیدی را با اقتدار، پاسخی كوبنده خواهد داد.
برنامه آمریکا و اسرائیل برای حمله پنهانی به ایران

«آمریکا و اسرائیل به طور مشترک جاسوس افزار «فلیم» را برای جاسوسی و جمع آوری اطلاعات حساس و تدارک یک حمله سایبری خرابکارانه خلق کرده اند. این اقدامات در حقیقت تدارک و زمینه سازی برای حملات پنهانی و خرابکارانه بعدی است».

  به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» چهارشنبه 31 خرداد (June.20)، از قول مقامات غربی نوشت: «آمریکا و اسرائیل به طور مشترک جاسوس افزار «فلیم» را برای جاسوسی و جمع آوری اطلاعات حساس و تدارک یک حمله سایبری خرابکارانه با هدف به تاخیر انداختن برنامه های هسته ای ایران خلق کرده اند.
هدف این بد افزار شناسایی شبکه کامپیوتری ایران و نفود در کامپیوترهای مقامات ارشد حکومتی و ارسال اطلاعاتی که از این طریق جمع آوری می شوند به مرکز کنترل این جاسوس افزار بوده است».
به نوشته واشنگتن پست، اداره امنیت ملی آمریکا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ( سیا ) و بخش اطلاعات نیروهای مسلح اسرائیل در این طرح مشترک همکاری کرده اند. بخش دیگری از اقدامات آنها شیوع ویروس یا بد افزار «استاکسنت» در مراکز کنترل برنامه های هسته ای ایران با هدف ایجاد اختلال در دستگاه های غنی سازی بوده است.
اطلاعاتی که در مورد جاسوس افزار «فلیم» منتشر می شود نشان می دهد که این اولین کارزار مستمر خرابکاری سایبری علیه یک کشور متخاصم با آمریکا است.
یک مقام ارشد سابق در نهادهای امنیتی آمریکا به روزنامه واشنگتن پست گفت: «این اقدامات در حقیقت تدارک و زمینه سازی برای حملات پنهانی و خرابکارانه بعدی است».
به گفته وی، «استاکسنت» و «فلیم» بخش های مختلفی از یک ابزار سایبری هستند که کار آنها، جمع آوری اطلاعات در مورد شبکه های کامپیوتری ایران برای انجام حملات دیگر بسیار پیشرفته تر از این است.
عرضه مهار یک آتش سوزی را نداریم چه برسد به حمله ایران و حزب الله!

هاآرتص: «آتش سوزی جنگل کارمل نشان داد که در موقعیت حساس و بحرانی، آمادگی خط مقدم اسرائیل ضعیف است. در چنین شرایطی باید دید در صورت حمله موشکی ایران و حزب الله اسرائیل چگونه خواهد شد؟!»

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه هاآرتص(Haaretz)، روز پنجشنبه 1 تیر(June 21) نوشت: «افراد تصمیم گیرنده در مورد مسایل حساس و مشکلات اسرائیل، در گزارش فاجعه آتش سوزی جنگل کارمل در سال 2010 اعلام کردند که اسرائیل آمادگی حمله به ایران را ندارد و این در حالی است که مذاکرات تهران و غرب به شکست منتهی شده است.»
این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: «آتش سوزی جنگل کارمل نشان داد که در موقعیت حساس و بحرانی، آمادگی خط مقدم اسرائیل ضعیف است. در چنین شرایطی باید دید در صورت حمله موشکی ایران و حزب الله اسرائیل چگونه خواهد شد؟! کدام متخصص می خواهد از تهدید موشکی ایران سخن بگوید؟»
هاآرتص افزود: «دفاع از خانه بسته به عملیات سرویس های نجات است اما این گزارش نشان داد که کمبود وسایل آموزشی، عدم مهارت آتش نشانان و نبود هماهنگی های خاص موجب به وقوع پیوستن فاجعه کارمل شد.تصمیم گیرندگان اسرائیل به خوبی متوجه این امر هستند. این بسیار سخت است که باور کنیم نتانیاهو و ایهود باراک عواقب حمله به ایران را پیش بینی نکنند و آگاهانه دست به اقدامی بزنند که به شکست منتی خواهد شد.»
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو