رهبر من نور چشمان من است


رهبر من نور چشمان من است          عشق او آیین و ایمان من است

ذوالفقار حیدری  در دست  او            طاعتش میثاق و پیمان من است

سیدی از نسل پاك فاطمه(س)             هم ز نسل شیر یزدان من است

در ولایت وارث  آل نبی (ص)              جانشینی  از امامان من است

همچو مه  تابد  به قلب  شیعیان              نائب خورشید پنهان من است

درهدایت سوی حق  آرد مرا               این هدایت سمت قرآن من است

دوستانش دوست می دارم همی            دشمن او دشمن جان من است

آنكه  مهر او ندارد  در وجو د            بی گمان همكیش نادان من است

درسخن چون ابر می بارد به دل             دركویر خشك باران من است

درحضورش موج دریا  دیده ام            در كلامش راحت جان من است

درنگاهش غرق دریا می شو م         واژه هایش در و مرجان من است

قلب  تارم را صفایی  می دهد                   جامع فكر پریشان من است

من مرید آن  دل  وارسته ا م                 او مراد و پیرعرفان من است

بوی یوسف می دهد پیراهنش             گرچه خودیعقوب كنعان من است

من چو سنگم او چو كوه بیستون         من چو مورم او سلیمان من است

من چو بلبل او چو باغ  پر زگل         من چو برگ اوسروبستان من است

نام او  ورد  زبانم  روزو شب         عشق او درد است ودرمان من است

آرزوی  دیدنش  دارم  به دل                  در فراقش شهر زندان من است

ای خوش آن روزی كه بینم رهبرم         ساعتی در خانه مهمان من است

روی خوبش با دوچشمت دیده ای         چهره اش چون ماه تابان من است

غرق  دریای  تهاجم  را چه غم               ناجی كشتی  زطوفان من است

گر چه دشمن نقشه ها دارد بسی            حامی او  حی سبحان من است

در امانت  او‹‹ امین ››انقلا ب            در شجاعت شیر میدان من است

راه  او  باشد  ره پیر خمین(ره)               رهرو راه شهیدان من است

افتخار  ما   بود ‹‹سید  علی››              سرور من جان جانان من است

چون فقیه وعالم است ودین شناس            مرجع تقلید  دوران من  است

روز ششم ماه  تیراز سال شصت             رهبرم جانباز ایران  من  است

ای خداوندا نگهدارش  تو با ش              چون دعای او نگهبان من است

شعر امروزم كه وصف رهبراست             بهترین اشعار دیوان من است

گویا مهدی(عج)چنین گوید كه او        بهترین اصحاب و یاران من است

 موشک فاتح 110 بر قلب رسانه های جهان نشست

بازتاب آزمایش موشکی ایران در رسانه های خارجی/اسناد

آزمایش موفق آمیز نسل چهارم موشک فاتح 110 با قابلیت نقطه‌زنی و با برد بیش از 300 کیلومتر، توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت.


 آزمایش موفق آمیز نسل چهارم موشک فاتح 110 با قابلیت نقطه‌زنی و با برد بیش از 300 کیلومتر، توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت.

 

دویچه وله: آزمایش فاتح ۱۱۰؛ نسل جدید موشک‌های کوتاه‌برد ایران
سایت دویچه وله آلمان با انتخاب این تیتر برای خبر خود نوشت: «ایران از آزمایش نسل چهارم موشک‌های کوتاه‌برد فاتح ۱۱۰ خبر داده است. بسیاری از تحریم‌ها علیه ایران، صنایع موشکی کشور را هدف قرار داده‌اند و ایران آزمایش این موشک را نشانه‌ای از ناکارآمدی تحریم‌ها خوانده است.»

دویچه وله درباره ویژگی موشک "فاتح 110" می نویسد: «بزرگ‌ترین ویژگی این موشک «مقابله با پدافند دشمن و سیستم‌های ضدموشکی» عنوان شده است. مهم‌ترین تغییر ایجاد شده در نسل جدید موشک‌های فاتح، ارتقای سیستم کنترل و هدایت آن است که گفته می‌شود به همین خاطر دقت آن در اصابت به اهداف، به طور چشمگیری افزایش یافته و دارای «قابلیت نقطه‌زنی» است. به گفته احمد وحیدی «در برنامه‌های آتی همه موشک‌های ساخت وزارت دفاع به این قابلیت مجهز خواهند شد.»

 این سایت در ادامه خاطرنشان شد: «با افزایش تنش میان ایران و غرب بر سر برنامه بحث‌برانگیز هسته‌ای جمهوری اسلامی و رساتر شدن صدای طبل جنگ علیه ایران، تحرکات نظامی و آزمایش‌های موشکی ایران در ماه‌های اخیر بار دیگر افزایش یافته است. مقام‌های نظامی و دفاعی ایران پیش‌تر هشدار داده بودند که در صورت آغاز حمله نظامی علیه کشور، خاک اسرائیل را با موشک‌های دوربرد خود هدف قرار خواهند داد.

 العربیه: ایران از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک کوتاه برد با قدرت تخریب بالا خبر داد
سایت العربیه وابسته به شبکه تحت کنترل آل سعود نیز با انعکاس خبر آزمایش موفقیت آمیز موشک "فاتح 110" نوشت: «احمد وحیدی وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشورش نوع بهبود یافته ای از یک موشک کوتاه برد به نام "فاتح 110" را به شکلی موفقیت آمیز آزمایش کرده است.
آزمایش این موشک در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر گمانه زنی ها بر سر احتمال حمله نظامی تاسیسات اتمی به ایران افزایش یافته است؛ ایران هم در مقابله بر آزمایش های موشکی و مانورهای نظامی خود افزوده است.»

العربیه در پایان تاکید کرد: «مقام های اسرائیلی گفته اند که 12 هفته آینده برای برنامه اتمی ایران بسیار تعیین کننده است. ایران هشدار داده است که پاسخش به حمله احتمالی قاطع خواهد بود و با موشک های دوربرد اسرائیل را هدف قرار خواهد داد.»

 سایت رادیو فرانسه: پرتاب آزمایشی موشک فاتح 110 در ایران

سایت رادیو فرانسه نیز نوشت: اسردار احمد وحیدی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران امروز از آزمایش موفقت آمیز نسل چهارم موشک فاتح 110 خبر داد.هدف از آزمایش این موشک، توانایی و دقت عمل این موشک در اصابت به هدف در دریا و زمین بوده است.
نسل چهارم موشک فاتح 110 قابلیت هدف زنی را بیش از 300 کیلومتر دارا بوده و آزمایش آن توسط سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، به قصد کنترل دقت هدف زنی این موشک انجام گرفته است.
موشک فاتح 110، یک موشک بالستیک برد کوتاه می باشد که با یک موتور تک مرحله ای با سوخت جامد کار می کند.

 صدای آمریکا: موشک تازه ایران با «قابلیت نقطه زنی» آزمایش شد

سایت شبکه دولتی صدای آمریکا که سیاست های وزارت خارجه آمریکا علیه ایران را دنبال می کند با انعکاس این خبر نوشت: «احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران روز شنبه ۱۴ مرداد از آزمایش «موفقیت‌آمیز» نوع بهبود یافته‌ای از یک موشک کوتاه‌برد به نام «فاتح ۱۱۰» خبر داد.
به گفته احمد وحیدی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌توانند با این موشک جدید «اهداف زمینی و دریایی، نقاط تجمع دشمن، مراکز فرماندهی، سایت‌های موشکی، زاغه‌های مهمات، رادارها و سایر اهداف مورد نظر را به صورت نقطه‌ای مورد هدف قرار دهند و منهدم کنند.»

صدای آمریکا در ادامه آورده است: «با افزایش گزارش‌ها در مورد احتمال یک حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران توسط اسرائیل و هم‌پیمانان آن، آزمایش‌های موشکی ایران نیز در ماه‌های اخیز افزایش پیدا کرده‌است.
تهران هشدار داده‌است که در صورت دست زدن اسرائیل به چنین حمله‌ای، ایران نیز با «موشک‌هایی با برد دو هزار کیلومتر» خاک اسرائیل را هدف قرار خواهد داد.»

رادیو فردا: ایران از آزمایش نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰ خبر داد

سایت رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، نیز با در بازتاب این خبر نوشت: «وزیر دفاع ایران روز شنبه ۱۴ مرداد از آزمایش «موفقیت‌آمیز» نوع بهبودیافته‌ای از یک موشک کوتاه‌برد به نام «فاتح ۱۱۰» خبر داد.
این سایت نیز همسو با سایر رسانه های در تحلیل آزمایش موفقیت آمیز موشک "فاتح 110" می نویسد: «با افزایش گزارش‌ها در مورد احتمال یک حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای ایران توسط اسرائیل و هم‌پیمانان آن، آزمایش‌های موشکی ایران نیز در ماه‌های اخیز افزایش پیدا کرده‌است.
تهران هشدار داده‌است که در صورت دست زدن اسرائیل به چنین حمله‌ای، ایران نیز با «موشک‌هایی با برد دو هزار کیلومتر» خاک اسرائیل را هدف قرار خواهد داد.»

 رادیو فردا در ادامه خاطر نشان کرد: «وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون اخیراً طی گزارشی به کنگره آمریکا از افزایش دقت هدف‌گیری و قدرت تخریب موشک‌های بالستیک میان‌برد و بلندبرد ایران، از جمله طراحی جنگ افزارهایی برای هدف قرار دادن کشتی‌ها خبر داده است.»

این سایت افزود: «در ادامه رویکرد محدود ساختن «خطر موشکی» ایران، روزنامه آمریکایی «وال‌‌استریت جورنال» ۲۷ تیرماه خبر داد که وزارت دفاع آمریکا در حال احداث یک ایستگاه راداری پدافند موشکی در مکانی مخفی در کشور قطر است.
ایستگاه راداری مشابهی از سال ۲۰۰۸ در کوه «کِرِِن» در صحرای نقب اسرائیل مستقر شده‌ است و ایستگاه دیگری نیز در چارچوب سپر دفاع موشکی ناتو، در ترکیه مستقر است.

 بی بی سی: آزمایش موفقیت‌آمیز موشک فاتح ۱۱۰در ایران
سایت شبکه دولتی بی بی سی نیز با انتخابت تیر فوق نوشت: ایران اعلام کرده است که نسل تازه ای از موشک‌های برد کوتاه فاتح ۱۱۰ را با موفقیت آزمایش کرده است. برد این موشک‌ زمین به زمین ۳۰۰ کیلومتر است.
آقای وحیدی گفت در سه نسل قبلی فاتح ۱۱۰ سرعت عمل در پرتاب، قدرت تخریب بالا و دقت در هدف‌گیری متعارف حاصل شده بود، و "امروز اضافه بر قابلیت‌های قبلی، نیروهای مسلح کشورمان قادر خواهند بود با نسل چهارم موشک فاتح ۱۱۰ اهداف زمینی و دریایی، نقاط تجمع دشمن، مراکز فرماندهی، سایت‌های موشکی، زاغه‌های مهمات، رادارها و سایر اهداف مورد نظر را به صورت نقطه‌ای مورد هدف قرار دهند و منهدم کنند."
اصابت به صورت نقطه ای، به معنی افزایش دقت موشک در برخورد به هدف است بدون آنکه شعاع خطای خاصی داشته باشد.

 

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو