آمریکا منتظر صدای بلند مسلمین باشد

 رئیس مجلس شورای اسلامی توهین به مقدسات اسلامی را نشانه دروغ پردازی پررنگ رئیس جمهور آمریکا در شعار احترام به مسلمانان خواند و گفت: آمریکا و صهیونیسم بایست منتظر شنیدن صدای بلند مسلمین جهان باشند ، اگر گوش شنوایی داشته باشند.وی افزود: این خبر های ناگواردر مشی فرهنگی و سیاسی آمریکا و صهیونیستها قبلا هم بوده که این بار به صورت حرکت ناشایسته بصورت گسترده تر نمود پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی عصرامروز چهارشنبه در حاشیه مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت  امام جعفر صادق ع در فیضیه قم با محکوم کردن هتک حرمت ساحت مقدس نبی اکرم (ص) انتشار فیلم آمریکایی اهانت آمیز در این رابطه را نفرت انگیز ذکرکرد .

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : شعارهای سیاستمداران آمریکایی در مورد حمایت از فرهنگ های مختلف و احترام به این فرهنگ ها مبتذل و دروغی پر رنگ است.

وی گفت: این خبر های ناگواردر مشی فرهنگی و سیاسی آمریکا و صهیونیستها  قبلا هم بوده که این بار به صورت حرکت ناشایسته  بصورت گسترده تر نمود پیدا کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تخریب آئین ها و فرهنگها از سوی آمریکایی ها را دلیل عدم تحمل آنها دانست و افزود : بر خلاف شعارهایی که اوباما در ابتدای کار خود در باره احترام به مسلمانان عنوان کرد ،  این کارها نشانه دروغ پردازی پررنگ او است که باعث غصه دارشدن مسلمانان جهان شده است و آمریکا و صهیونیسم بایست منتظر شنیدن صدای بلند مسلمین جهان باشند ،  اگر گوش شنوایی داشته باشند.

نشست خبری فرمانده کل سپاه در یکشنبه آینده

روابط عمومی کل سپاه خبر داد:
سپاه نیوز: روابط عمومی کل سپاه از برگزاری نشست خبری سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در روز یکشنبه 26 شهریورماه خبر داد.
به گزارش سپاه نیوز،طی این نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن 26 شهریور ماه، سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه گانه زمینی،دریایی و هوایی سپاه برگزار می‌شود ؛ سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، به ارائه آخرین اخبار پیرامون دستاوردها و توانمندی‌های سازمانی و بیان دیدگاه‌های خود در زمینه مسائل داخلی و خارجی خواهند پرداخت.
پیام مهم رهبر معظم انقلاب در پی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت نورانی پیامبر اعظم(ص)

متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت آمریكا است/عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن مجازات شوند.
سپاه نیوز: در پی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، پشت صحنه ی این حرکت شرارتبار را سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم، امریکا و دیگر سران استکبار جهانی خواندند.
به گزارش سپاه نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، در پی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله و سلم حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، پشت صحنه ی این حركت شرارتبار را سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم، امریكا و دیگر سران استكبار جهانی خواندند و با تشریح دلایل كینه ورزی صهیونیستها نسبت به اسلام و قرآن، تاكید كردند: سیاستمداران آمریكا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را كه دل ملتهای مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله العزیز الحكیم: یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوكَرِهَ الكافِرون
ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام
دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم كینه ی عمیق خود را آشكار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان كنونی نشان داد. در روسیاهی عاملان این جنایت و گناه بزرگ همین بس كه مقدسترین و نورانی ترین چهره میان مقدسات عالم را آماج یاوه های مشمئز كننده ی خویش ساخته اند. پشت صحنه ی این حركت شرارتبار، سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم و امریكا و دیگر سران استكبار جهانی است كه به خیال باطل خود میخواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسلهای جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافكنده و احساسات دینی آنان را خاموش كنند. اگر از حلقه های قبلی این زنجیره ی پلید یعنی سلمان رشدی و كاریكاتوریست دانماركی و كشیش های امریكایی آتش زننده قرآن حمایت نمیكردند و دهها فیلم ضد اسلام را در بنگاههای وابسته به سرمایه داران صهیونیست سفارش نمیدادند، امروز كار به این گناه عظیم و غیرقابل بخشش نمی رسید.
متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت امریكا است. سیاستمداران امریكا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را كه دل ملتهای مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.
برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان نیز بدانند كه این حركات مذبوحانه ی دشمنان در برابر بیداری اسلامی، نشانه ی عظمت و اهمیت این خیزش و مبشّر رشد روزافزون آن است، والله غالبٌ علی امره
سیدعلی خامنه ای  23/شهریور/1391
تبعیت از ولی‌فقیه و حاكمیت فرهنگ شهادت تنها راه پیشرفت نظام اسلامی است

سردار زاده‌كمند:

سپاه نیوز: جانشین معاون هماهنگ‌كننده ناجا گفت: راه شهدا تنها مسیر پیشرفت و تعالی در عرصه‌های مختلف است و اگر بخواهیم مدیون خون شهدا نباشیم باید ایران اسلامی مقتدر و استكبارستیز را كه امانت این بزرگواران نزد ما است، به صاحب اصلی آن برسانیم و این امر تنها به واسطه تبعیت از منویات روشن‌گرانه ولی‌فقیه و حاكمیت فرهنگ شهادت در جامعه میسر می‌شود.
به گزارش سپاه نیوز به نقل از ایکنت؛ سردار محمدجواد زاده‌كمند، در دومین یادواره 120 شهید نیروی انتظامی استان زنجان، اظهار كرد: امنیتی كه امروزه در ایران اسلامی در بالاترین سطح ممكن حكم‌فرما است، به بركت خون شهدا و ایثارگری جانبازان ما است. ناجا برای انجام مأموریت اصلی و هدف بزرگ خود كه ایجاد امنیت و نظم اجتماعی بوده، سالانه 120 شهید تقدیم اسلام و انقلاب كرده است.
وی افزود: اگر مروری بر 33 سال عمر پربركت ایران اسلامی داشته باشیم در می‌یابیم كه در تمام فراز و نشیب‌ها، چند عنصر عامل اساسی پیروزی نظام اسلامی بوده است كه مهم‌ترین این عوامل، ولایت فقیه مقتدر، دانا، ناظر، توانا و حاكم بر قلب‌ها است. دومین عامل، شهدای بزرگوار ایران اسلامی هستند كه با نثار خون خود پاسدار ارزش‌های دین و مایه سربلندی وطن گشتند و عامل سوم مردم ولایت‌مدار، انقلابی، عاشورایی، لبیك‌گوی ولایت و همیشه حاضر در صحنه‌اند.
دیگر سخنران این مراسم،مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در استان زنجان بود كه اظهار كرد: امروز در تمام عرصه‌ها استكبار جهانی با تمام قوا در برابر تمامیت اسلام ایستاده است و تكلیف ما نیز ایستادگی است.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی خاتمی افزود: دیروز ایستادگی مردم ما پشت خاكریزها و مقابل بعثیان بود و امروز این جنگ ادامه دارد و استراتژی دشمن هنوز نابودی انقلاب اسلامی است و تنها تاكتیك است كه تغییر كرده است. همچنین وظیفه امروز ما در ایستادگی در برابر دشمن، برگزاری این جلسات، بهره‌گیری از سفره گسترده شهدا و تبیین خطرات برای نسل جوان است.
وی تأكید كرد: عوامل متعددی در این 33 سال، انقلاب اسلامی را در ایستادگی در برابر استكبار یاری كرده‌اند كه مهم‌ترین آن‌ها خون پاک شهدا، خلوص و صفای پیروان ولایت، رهبری ولی‌امر مسلمین و در نتیجه این سه مورد، نصرت پروردگار باریتعالی است.
امام‌جمعه زنجان عنوان كرد: سران بسیاری از كشورهای استكباری تلاش كردند شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد را تبدیل به جنگی دیپلماتیك برای ایران كنند، ولی امروز معترفند كه اجلاس شانزدهم، مهم‌ترین اجلاس از نظر كمی و كیفی بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم، عنوان كرد: امروز كه شهدا در جمع ما نیستند بر تمام وارثان خون آن بزرگان واجب است فرهنگ شهادت را گسترش دهند و تلاش كنند حیات جاودانه و حضور دائم شهیدان در عرصه زندگی اجتماعی احساس و فضای جامعه آكنده از عطر شهادت و ایثار شود.
سردار یحیی شرفی در پایان خاطرنشان كرد: ایثارگران و خانواده شهدا باید در حوزه حرمت در جایگاهی رفیع قرار گیرند و فرزندان شاهد و ایثارگران در اداره امور جامعه و بردوش كشیدن بار امانت و پاسداری از میراث گران‌قدرشان میدان‌دار اصلی باشند.
زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در اجلاس تهران اجرای نامحسوس آنها بود

اختصاصی/فرمانده سپاه حفاظت:

سپاه نیوز: سردار دکتر گرجی‌زاده، زیبایی اقدامات امنیتی سپاه در طول مدت برگزاری اجلاس غیر متعهدها که به گواه بسیاری از صاحب‌نظران در بالاترین سطح امنیتی برگزار شد را به اجرای نامحسوس بسیاری از این فعالیت‌ها مربوط دانست.
به گزارش خبرنگار سپاه نیوز؛ با گذشت مدتی کمی از برگزاری با شکوه اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران سردار سرتیپ پاسدار دکتر علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده سپاه حفاظت به تشریح اقدامات انجام گرفته در برقراری هر چه بیشتر و بهتر امنیت این اجلاس پرداخت.
سردار گرجی‌زاده با اشاره به برگزاری اجلاس تهران در سطوح بالای امنیتی، تاریخ سپاه را سرشار از مدیریت بسیاری از اقدامات حساس و امنیتی دانست و تصریح کرد: اجلاس سران غیرمتعهدها علاوه بر حجم بالای حضور میهمانان از کشورهای مختلف جهان و اهمیت بالای سیاسی، از شرایط امنیتی خاص و ویژه‌ای نیز برخوردار بود.
وی با اشاره به حجم گسترده تبلیغات و عملیات روانی دشمن در ناامن جلوه‌دادن ایران به منظور برگزاری اجلاس سران غیر متعهدها در تهران افزود: در بیش از یک ماه و نیم گذشته حجم فزاینده عملیات رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن در کنار تهدیدهای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران در پی آن بود که فضای ناامنی از کشورمان را به افکار عمومی دنیا القا کنند که در این شرایط ستاد فرماندهی کل قوا با اطمینان کامل به سپاه مسئولیت تامین امنیت اجلاس را به این نهاد انقلابی سپرد و تحت نظارت و کنترل عملیاتی سپاه تمامی دستگاه‌ها و نهادهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی با هماهنگی کامل در این خصوص گام برداشتند.
فرمانده سپاه حفاظت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشور ما کشور امنی است و از فاکتورهای امنیتی بسیار بالایی برخوردار است اما بر این امر نیز واقف بودیم که دشمن برای ایجاد خدشه در برگزاری این اجلاس از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و احتمال آن می‌رفت برای القای ناامنی قبل از اجلاس دست به اقداماتی بزند.
وی با بیان اینکه از ماه‌ها قبل اقدامات متعددی به منظور تامین امنیت هر چه بهتر و بیشتر اجلاس غیرمتعهدها صورت گرفت گفت: با تدابیر فرمانده محترم کل سپاه در قرارگاه نبی اکرم(ص) و تشکیل کمیته‌ای مشترک و متشکل از سپاه، ارتش، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی ذیربط اقدامات پیش از برگزاری اجلاس مانند شناسایی، مکان‌یابی محل‌های استقرار و اقامت سران و هیات‌های همراه و سایر تدابیر و طرح‌های امنیتی به خوبی به سرانجام رسید.
دکتر گرجی زاده در خصوص اقدامات امنیتی که در زمان برگزاری اجلاس انجام شد نیز خاطر نشان کرد: در مدت برگزاری اجلاس تهران فعالیت‌های بسیار وسیع تری صورت گرفت؛ اسکورت و تامین حفاظت شخصیت ها و مقرهای متعدد اسکان آنها که غالب هتل‌های تهران میزبان هیات‌های خارجی بود توان امنیتی زیادی را طلب می‌کرد.
فرمانده سپاه حفاظت افزود: در کنار این موارد یک سری اقدامات امنیتی نامحسوس نیز انجام شد تا ایجاد هرگونه خطر آفرینی از جانب دشمن سلب شود.
وی با بیان اینکه هرچند بسیاری از اقدامات انجام شده را به دلیل نوع کار و حساسیت آن نمی توان عنوان کرد اظهار داشت: اما به وضوح می‌توان گفت اقدام امنیتی گسترده ای در این اجلاس صورت گرفت.
سردار گرجی زاده با مقایسه ضریب امنیتی کشورمان نسبت به کشورهای همجوار و سایر کشورها گفت: جمهوری اسلامی ایران از بالاترین رتبه‌های امنیتی برخوردار بوده و از بسیاری کشورهای توسعه یافته در زمینه شاخص ها و فاکتورهای امنیتی جلوتر است که مهم‌ترین عوامل آن مردم با ایمان، نظم‌پذیر و قانون‌مند و نیز نیروهای امنیتی توانمند و مقتدری هستند که اقتدار و توان عملیاتی خود را در مدت برگزاری اجلاس به بهترین نحو به نمایش گذاشتند.
فرمانده سپاه حفاظت با مقایسه اقدامات امنیتی که در برگزاری اجلاس تهران صورت گرفت با رویدادی همچون المپیک 2012 لندن اظهار داشت: کشور انگلستان در برگزاری این المپیک ارتش را در کوچه و خیابان‌های لندن مستقر کرد و با اعمال ممنوعیت‌های بسیار در عبور و مرور مردم به گواه رسانه‌های دنیا لندن را به یک پایگاه نظامی مبدل کرد؛ اما جمهوری اسلامی ایران در برگزاری اجلاس نم به هیچ‌وجه به این صورت عمل نکرد و تنها به دلیل شرایط خاص ترافیکی شهر تهران محدودیت‌های خاصی در مناطق پیرامونی محل اجلاس ایجاد شد و بسیاری از اقدامات امنیتی به صورت نامحسوس و بدون هرگونه مزاحمت برای مردم صورت گرفت.
وی با اشاره به دستاوردهای برگزاری اجلاس غیرمتعهدها به لحاظ امنیتی برای سپاه گفت: یک نیروی نظامی به طور مستمر نیاز به تمرین دارد، در برخی تمرین‌ها شرایط مشابهی فرض می‌شود اما برخی تمرین‌ها در میدان عمل واقعی صورت گرفته و نیاز به شرایط فرضی ندارد که این اجلاس تمرینی واقعی برای سپاه بود و تامین امنیت سران و کنترل امنیتی کشور توسط سپاه برگ زرین دیگری را در کارنامه درخشان سپاه رقم زد.
سردار گرجی زاده اجلاس غیر متعهدها را آزمونی بزرگ برای مدیریت نظام دانست و تصریح کرد: در این آزمون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمره بالایی را کسب نمود و شخصیت‌هایی که تاکنون به کشورمان نیامده بودند به ایران آمدند و با رضایت کامل پس از برگزاری اجلاس به کشورهایشان بازگشتند و انجام کلیه کارها در نهایت دقت و سرعت برای ما و همه ملت ایران مایه خرسندی و مباهات بود.
وی با اشاره به دستاوردهای مهم اجلاس تهران خاطرنشان کرد: این اجلاس تبلیغات فراوان و جنگ روانی دشمن بر علیه ایران را به شکست کشاند و نشان داد جمهوری اسلامی ایران نه تنها منزوی نشده بلکه سرزنده، پویا و فعال است.
فرمانده سپاه حفاظت در ادامه تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان کشورها در دیدارها و اظهاراتشان بر تسلط و اشراف نیروهای امنیتی بخصوص نیروهای سپاه، حفاظت انصارالمهدی(عج) که حفاظت از شخصیت‌ها را بر عهده داشتند و برخورد شایسته آنها اذعان می کردند و دبیرکل سازمان ملل نیز از آرامش و امنیت موجود و نحوه برخوردها آنچنان مشعوف شده بود که رسما از تیم حفاظتی و برخورد آنها تقدیر کرد.
وی با بیان اینکه "اقدامات امنیتی اگر نامحسوس اجرا شود زیباست" تصریح کرد: نهادهایی که کار امنیتی می کنند نمی توانند بسیاری از کارکردهای خود را عنوان کنند به این دلیل که قرار نیست دشمن از بسیاری از تاکتیک‌ها و اقدامات خبردار شود.
فرمانده سپاه حفاظت در پایان تاکید کرد: به مردم این اطمینان را می دهیم که سپاه امروز سازمانی منسجم و مقتدر است و توان عملیاتی اش به حدی است که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازها در راستای ماموریت خطیر خود نسبت به پاسداری و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن باشد.
رهبر انقلاب در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان:كشور در شرایط پیشرفت مطلوب قرار دارد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(پنجشنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان شرایط كشور را در مجموع، در حال پیشرفت مطلوب دانستند و با اشاره به برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران به عنوان نمایش اقتدار، شكوه و عظمت نظام اسلامی، تأكید كردند: دشمنان ملت ایران، با حماقت خود، ‌این اجلاس را به یك جنگ دیپلماتیك با جمهوری اسلامی ایران تبدیل كردند كه نتیجه آن، شكست مفتضحانه آنها بود.


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اظلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی داشتن یك جمع بندی صحیح و منطقی از وضعیت كشور را ضروری خواندند و افزودند: ارزیابی مسائل از جهات گوناگون، نشانگر شرایط مناسب و خوب كشور برای نشان دادن عظمت اسلام است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: برگزاری موفقیت آمیز اجلاس سران عدم تعهد در تهران، یك نمونه از شرایط مهیا و آماده نظام فكری است كه جمهوری اسلامی ایران به دنیا ارائه كرده است.

ایشان برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران را از همه جهت، نمایش اقتدار، شكوه و عظمت دانستند و گفتند: منشأ این شكوه و عظمت، ‌همان تفكری است كه امام (ره) براساس اسلام، در كشور بوجود آورد و آن را پرورش داد تا رویش پیدا كرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اجلاس سران عدم تعهد در تهران، می توانست همانند سایر اجلاس های بین المللی، بصورت معمولی برگزار شود اما شرایط سیاسی دنیا و زمان و مكان برگزاری اجلاس و همچنین حماقتی كه بدخواهان ملت ایران انجام دادند،‌ موجب شد كه این اجلاس به پدیده ای تأثیرگذار و مورد توجه در دنیا و یك جنگ دیپلماتیك با جمهوری اسلامی ایران،‌ تبدیل شود.

حضرت آیت الله خامنه ای  افزودند: تلاش شد تا با برخی فضاسازیها، جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس خود سانسوری كند و مواضع خود را بخصوص بر ضد رژیم صهیونیستی، اعلام نكند اما اجلاس آنچنان پرابهت برگزار شد كه این تلاشها نیز نتیجه نداد.

رهبر انقلاب اسلامی حضور حدود دوسوم كشورهای جهان  را در نشست تهران و ایجاد زمینه برای اعلام مواضعی كه در اجلاس های بین المللی دیگر بیان نمی شوند، از دیگر نقاط برجسته اجلاس سران عدم تعهد دانستند و افزودند: مواضعی كه از زبان برخی رؤسای كشورها و هیأتهای حاضر در نشست تهران بویژه انتقاد از ساختار سازمان ملل و شورای امنیت و دیكتاتوری بین المللی حاكم بر جهان، بیان شد در اجلاس های بین المللی مشابه آن سابقه ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای  یكی دیگر از نتایج برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران را خنثی شدن تبلیغات و هیاهو در مورد تحریم ها دانستند و افزودند: رؤسای كشورها و هیأتهای شركت كننده در اجلاس سران عدم تعهد، از نزدیك جریان عادی زندگی و نشاط مردم را در پایتخت و شهرهای دیگر دیدند و در حاشیه اجلاس نیز با مسئولان كشور درخصوص قراردادهای مختلف رایزنی كردند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه نتیجه جنگ دیپلماتیك بدخواهان ملت ایران، شكست مفتضحانه آنان بود، خاطرنشان كردند: موفقیت و شكوه و عظمت اجلاس تهران به گونه ای بود كه مخالفان نظام اسلامی و رسانه های آنها منفعل و مجبور به اعتراف به واقعیات شدند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تعابیر رسانه های غربی از جمله «سیلی ایران بر صورت معارضان» و «اقدام ایران در گوشمالی كسانی كه می خواستند او را منزوی كنند» ،گفتند: براساس قاعده قرآنی، هر كاری كه دشمن را به عصبانیت وادارد، یك حسنه و عمل صالح است، بنابراین برگزاری باشكوه و موفقیت آمیز اجلاس سران عدم تعهد در تهران، یك عمل صالح بود.

ایشان تأكید كردند:  در مسائل مختلف از جمله مسائل داخلی باید مراقب بود تا مغالطه ها ما را به اشتباه در تحلیل گرفتار نكند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ارزیابی من از شرایط این است كه كشور، در مجموع در حال پیشرفت مطلوب است.

حضرت آیت الله خامنه ای  تأكید كردند: البته ممكن است در برخی مسائل اجرایی و فكری، نقاط ضعفی هم وجود داشته باشد اما  ارزیابی از شرایط كشور، با در نظر گرفتن همه نقاط قوت و پیشرفتها و برخی نقاط ضعف، است.

در ابتدای این دیدار آیت الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن باارزش خواندن مباحث مطرح شده در نشست دوازدهم مجلس خبرگان گفت: نشست های مجلس خبرگان از لحاظ شكلی و محتوایی مهم است زیرا علمای صاحب نام و صاحب نفوذ، از سراسر كشور حضور دارند و در مورد مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین المللی اظهار نظر می كنند.

در ادامه آیت الله محمدی یزدی نایب رئیس مجلس خبرگان گزارشی از مهمترین محورهای مطرح شده در این اجلاس ارائه كرد.

وی افزود: قدردانی از برگزاری موفقیت آمیز اجلاس سران عدم تعهد در تهران،‌تأكید بر بازسازی سریعتر مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی، اقتصاد مقاومتی و شرایط اقتصادی كشور، مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه از جمله حجاب و عفاف،‌ و مسائل سوریه از جمله مباحثی بود كه در نشست دوازدهم خبرگان مورد بحث قرار گرفتند.

ترکیه بازنده اصلی تحولات سوریه است

سرلشگر صفوی:
 دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: کشورهای غربی با شکستی که در جریان نهضت بیداری اسلامی خورده‌اند به دنبال اقدامات تلافی‌جویانه در سوریه و مصر هستند اما باید گفت که بازنده اصلی تحولات سوریه کشورهایی مانند ترکیه هستند که بافت مذهبی آنها اجازه چنین دخالت‌هایی را نمی‌دهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در سومین هم‌اندیشی حقوقدانان بسیجی سراسر کشور در محل دانشگاه رضوی مشهد، گفت: اندیشمندان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل سناریوهایی مختلفی را در زمینه قدرت و امنیت در هزاره سوم دسته‌بندی کرده‌اند که مهم‌ترین آنها شامل دوران ناپایداری امنیت در روابط بین‌الملل، تئوری هژمونی آمریکا در عصر حاضر، تئوری انتقال قدرت از غرب عالم به شرق، تئوری شکل‌گیری قدرت‌های قاره‌ای و سناریوی آخر قدرت گیری جهان اسلام است.

سرلشکر صفوی با اشاره به جریان بیداری اسلامی ادامه داد:‌ جریان توسعه و تکامل اندیشه‌های انقلابی دارای یک سیر تکاملی مشخص است که از دوران سید جمال‌‌الدین اسدآبادی تا عصر اندیشه‌پردازان معاصر مانند عزالدین قسام، امام خمینی و حضرت امام خامنه‌ای را شامل می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: جریان بیداری اسلامی اخیر در حقیقت نشان دهنده تضعیف رسانه‌های غربی از یک طرف و تاثیر فعالیت رسانه‌های منطقه‌ای جهان اسلام مانند المنار و پرس‌تی‌وی و دیگر رسانه‌های منطقه است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: علاوه بر این در جریان بیداری اسلامی اخیر شاهد بودیم که شبکه‌های اجتماعی مردمی قدرت زیادی گرفتند و همچنین استفاده از اینترنت به عنوان یکی از فناوری‌های نوین افزایش یافت، برای مثال در شمال آفریقا شاهد افزایش نرخ کاربران اینترنت در سال 2011 میلادی بودیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به مهم‌ترین عوامل توانمندساز جهان اسلام تصریح کرد: موقعیت ژئوپلتیک، ژئو‌استراتژیک و ژئو اکونومیک مهم‌ترین مولفه‌های قدرت جهان اسلام را تشکیل می‌دهند.

سرلشکر صفوی با اشاره به ضرورت تشکیل امت واحده اسلامی عنوان کرد: تشکیل جهان واحد اسلامی یکی از اهداف نهضت امام خمینی(ره) است و مقام معظم رهبری نیز حداقل در 3 مورد بر تشکیل امت واحده اسلامی تاکید کرده‌اند و باید اذعان کرد که تئوری دولت ـ ملت که از سوی کشورهای غربی مطرح می‌شود یک بحث تحمیلی به جهان اسلام است.

وی گفت: اگر امت واحده اسلامی تشکیل شود کشورهای اسلامی می‌توانند منافع فردی خود را از طریق فعالیت‌های جمعی دنبال کنند و در صورت تحقق این امر کشورهای استکباری توان این را نخواهند داشت که در میان کشورهای منطقه مانور قدرت دهند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود:‌ در حال حاضر فرهنگ اسلامی تنها نیرویی است که می‌تواند مانع شکل‌گیری جهان تک قطبی که مدنظر آمریکا و رژیم صهیونیستی است شود.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی برای ایجاد لیبرال دموکراسی به عنوان تنها نظام حاکم بر دنیا تلاش زیادی را انجام دادند و برای تحقق هدف خود مقابله با اسلام و تسلط بر منابع اقتصادی خاورمیانه را در دستور کار خود قرار دادند و حادثه 11 سپتامبر را نیز در همین راستا طراحی کردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه گفت: ایالات متحده آمریکا به دنبال آن است که کشورهای عربی را علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج کند و برای مثال شاهد بودیم که آمریکا در دوران تسلط مبارک بر مصر کمک‌های بلاعوضی به این کشور می‌داد.

وی افزود: باید با هوشیاری کامل نهضت بیداری اسلامی را از طریق جنبش نرم‌افزاری گسترش دهیم و در این راستا نیازمند یک روحیه جهادی و علمی هستیم.

سرلشکر صفوی در پایان گفت: کشورهای غربی با شکستی که در جریان نهضت بیداری اسلامی خورده‌اند به دنبال اقدامات تلافی‌جویانه در سوریه و مصر هستند اما باید گفت که بازنده اصلی تحولات سوریه کشورهایی مانند ترکیه هستند که بافت مذهبی آنها اجازه چنین دخالت‌هایی را نمی‌دهد.

قرار گرفتن نماز در جایگاهی شایسته

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و یكمین اجلاس سراسری نماز، قرار گرفتن نماز در جایگاه شایسته خود را زمینه ساز رسیدن جامعه به نقطه مطلوب آرمانی اسلام دانستند و تأكید كردند: همه تلاش های فرهنگی، هنری و برنامه ریزی های آموزشی باید در راستای رونق روز افزون نماز در بین مردم به ویژه جوانان طراحی و اجرا شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است.
بسم الله الرحمن الرحیم
امسال نیز شما مردان و زنان خداجوی و حقیقت نیوش، با برگزاری این اجلاس، گام دیگری در راه وظیفه ی بزرگ اسلامی خویش یعنی اقامه ی نماز برداشته اید. از همه ی دست اندركاران بویژه از جناب حجه الاسلام آقای قرائتی، روحانی مجاهد و صادق و ثابت قدم كه استوانه ی اصلیِ این كار بزرگ است، تشكر میكنم و پاداش الهی را برای ایشان و همكارانشان مسألت می‌نمایم.

با این همه باید اعتراف كنیم كه هنوز مجموعه ی ما مسئولان نظام اسلامی وظیفه ی خود را در این باره به تمام و كمال، ادا نكرده ایم. اهمیت نماز را باید به درستی فهمید. این كه فرموده اند: اگر نماز در درگاه خداوند، مقبول افتد دیگر خدمات و زحمات نیز پذیرفته شده و اگر نماز، مردود باشد هرچه جز آن نیز مردود گشته است، حقیقتی بزرگ را بما می نمایاند.

 آن حقیقت این است كه اگر در جامعه ی اسلامی نماز در جایگاه شایسته ی خود قرارگیرد، همه ی تلاشهای سازنده ی مادی و معنوی، راه خود را به سمت و سوی آرمانها میگشاید و جامعه را به نقطه ی مطلوب آرمانی اسلام میرساند؛ و اگر از اهمیت نماز غفلت شود و نماز مورد بی اعتنایی قرار گیرد، این مسیر به درستی طی نخواهد شد و تلاشها و مجاهدتها تأثیر لازم را در رساندن به قله یی كه اسلام برای جامعه ی بشری ترسیم كرده است،‌ نخواهد داشت.

این حقیقت، به همه ی ما هشدار میدهد و وظیفه یی سنگین را به یاد ما می آورد. تلاشهای فرهنگی و هنری و برنامه ریزیهای آموزشی و غیره، همه باید به گونه یی طراحی و اجرا شود كه نماز، با كیفیت مطلوب، روز به روز در میان مردم بویژه جوانان و نوجوانان رونق گیرد و همه به راستی از این چشمه ی پاكی و روشنی بهره مند گردند. بیشك دستگاههای متعدد امور فرهنگی و آموزشی و صدا و سیما و دست اندركاران اداره ی مساجد، بیش از دیگران باید احساس مسئولیت كنند.

از خداوند متعال كمك بخواهید و دامن همت به كمر بزنید و حركتی تازه در این راه آغاز كنید. خداوند یار و نگهدارتان.

سیدعلی خامنه ای-13/شهریور/1391

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو